Nepaisant valdžios trukdymų, Zarasų streikui stiprų palaikymą reiškia benduomenė. Mokytojai tęsia streiką

2012-09-18

Gražų rugsėjo 18 d. vakarą į Zarasų „Santarvės“ pradinę mokyklą rinkosi mokinukų tėvai. Penkios streikuojančios mokytojos paprašė juos ateiti ir išreikšti savo nuomonę apie rajono mokyklose jau 5 dienas vykstantį streiką. Mokytojoms labai rūpėjo jų nuomonė apie streiką.

Kadangi informacija viena, nutarėme ją perduoti visiems bendrai aktų salėje. Mums to padaryti nepavyko, nes mokyklos direktorė kategoriškai pareiškė, kad sušauktas ne visuotinis tėvų susirinkimas, ir todėl  tėvai į salę nebus leidžiami. Vienos atėjusios mokytojos primygtinai klausinėjo, ar ji savo ranka (o jeigu užregistruotų kolegė?) užregistravusi savo klasės tėvų susirinkimą žurnale, skirtame techniniams darbuotojams. Mokytoja vos išlemeno, kad rašiusi pati.

 

Su minėta pradinių klasių mokytoja kartu į mokyklą atėjo ir visai šalia esančios gimnazijos mokytoja, papasakoti, kaip sekasi streikuojančiai gimnazijai. Nors direktorė tikrai pažįsta tam pačiam miestelyje gyvenančią kolegę, neleido jai praeiti pro registracijos stalelį. Drąsuolė mokytoja nepaklausė ir ketino eiti toliau, tad direktorė čiupo viešnią už rankos ir pagrasino policija. Tik pažadėjus direktorę nufotografuoti ir parašyti straipsnį į  laikraštį, kad tėvų susirinkimas vyko ant mokyklos laiptų, ji viešnią paleido. Lygiai taip pat užsiregistruoti buvo liepta senai direktorės pažįstamai, buvusiai Meno mokyklos direktorei, dabar profesinės organizacijos pirmininkei.

Susispietusį prie mokyklos durų būrelį mamų teko padrąsinti ateiti į mokyklą ir ramiai registruotis pasakius savo vardą ir pavardę, bei pas ką atėjo. Jos drausmingai ėjo vorele baimingai dairydamosi, nes juk mokykla iki šiol buvo mūsų visų namai ir čia jos ne tik per šventes buvo laukiamos…

Nepaisant to, tėvų susirinkimas įvyko, ir jame dalyvavę penkių pradinių klasių tėvai išreiškė draugišką palaikymą, padrąsinimą ir susižavėjimą streikuojančių mokytojų pilietiškumu.

Tą patį vakarą į Dusetų Kazimiero Būgos gimnaziją sugužėjo tiek mokinių tėvų, mokytojų, bendruomenės atstovų, kad teko susirinkimą iš mokyklos aktų salės perkelti į Kultūros centrą. Susirinkime dalyvavo rajono meras, miestelio seniūnas, klebonas, dviejų bendruomenių atstovai, gimnazijos direktorius (dvi jo pavaduotojos nerado laiko dalyvauti susirinkime) ir žinoma, profesinės organizacijos pirmininkė.

Gimnazijos darbuotojų kolektyvas (kartu su skyriais) jau balsavo (iš 118, 84-už). Dabar buvo paprašyti mokinių tėvai balsavimu išreikšti savo nuomonę dėl streiko. Balsavo 111, už-86, prieš 24, 1-sugadintas.

Nuo 09-19, trečiadienio,  Dusetų K. Būgos gimnazijoje jau 6 dieną vyksta neterminuotas visuotinis darbuotojų streikas,  kol su profsąjunga pasiekti susitarimai netaps Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimais.

 

Zarasų rajono susivienijimo informacija

LSDPS_logas-tikras