Nemalonus siurprizas

2019-09-12

alt

LŠDPS derybinės grupės nariai buvo nemaloniai nustebinti, kai šį ketvirtadienį (rugsėjo 12 d.) susirinkę derėtis pagal praeitą savaitę sutartą darbotvarkę ministerijos derybininkų gretose išvydo vieną iš etatinio apmokėjimo sistemos autorių A. Aldakauską.

Neseniai buvo sutarta su ministru, kad ponas A. Aldakauskas derybose nedalyvaus. Praeitose derybose rugsėjo 5 dieną jis ir nedalyvavo, diskusijos buvo žymiai racionalesnės, tačiau šįkart ponui A. Aldakauskui pasirodžius posėdžių salėje, derybos buvo tiesiog sugriautos.

Primename, kad LŠDPS ir nemaža mokytojų bendruomenė jau anksčiau buvo išreiškusi oficialų nepasitikėjimą šiuo ministerijos pareigūnu. LŠDPS nariai viešai yra išsakę ministrui savo nepasitenkinimą ponu A. Aldakausku ir informavę, jog šis į racionalias diskusijas įneša daug sumaišties, nukreipdamas kalbą nuo esminių derybinių klausimų, jis nuolat užsipuola profesinės organizacijos pakviestus pašnekovus ir apskritai klaidina visuomenę, kad skubotai įvesta susikompromitavusi etatinė sistema yra esą sėkminga, o dauguma mokytojų ja yra patenkinti.

Šį ketvirtadienį (rugsėjo 12 d.) profesinės organizacijos grupė nesutiko tęsti derybų, staiga pasikeitus vienai esminių derybinių sąlygų (derybose pasirodžius ponui A. Aldakauskui). Viceministrė apibendrindama situaciją teigė suprantanti LŠDPS poziciją ir teigė, jog ministerija priims sprendimą, siekdama rezultatyvios nevilkinamų derybų eigos.

Susitikimas buvo nukeltas į rugsėjo 19 d., nusprendus, kad abi pusės patikslins savo derybinių grupių sudėtį. 

LŠDPS informacija