Mokytojus pagerbsime vaikų darbais

2015-10-01

alt

Spalio 2 d., 11 val., Kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Didžiojoje salėje įvyks baigiamasis respublikinio meninių tekstų ir piešinių konkurso „Mano mokytojas“ renginys, skirtas Tarptautinei mokytojų dienai. Tai – konkurso parodos pristatymas, konferencija ir konkurso nugalėtojų pagerbimo šventė.

Konkurso tikslas – kelti mokytojo ir mokyklos autoritetą, populiarinti mokytojo profesiją, ugdyti mokinių pagarbą mokytojams ir juos supančiai ugdymo aplinkai, siekti produktyvaus mokinių ir mokytojų bendradarbiavimo.

Renginį organizuoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), organizacinis partneris – Elektrėnų savivaldybės Vievio meno mokykla.

 

Iš Lietuvos ugdymo įstaigų konkursui atsiųsti 1074 darbai, iš jų 983 piešiniai ir 91 meninis tekstas. Vertinimo komisija atrinko 154 piešinius ir 33 meninius tekstus. Iš viso nugalėtojais tapo 187 mokiniai, jiems parengti laureato diplomai arba diplomai.

Baigiamajame renginyje dalyvaus konkurso dalyviai ir nugalėtojai, mokytojai, tėvai ir svečiai, Švietimo ir mokslo ministerijos, Seimo, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. Nugalėtojai bus apdovanoti LR Seimo narių, LR švietimo ir mokslo ministrės, Vilniaus miesto mero padėkomis ir prizais.

Šiandien mokytojai susiduria su iššūkiais, kai dvasines vertybes išstumia materialinės, o tai turi įtakos mokytojo ir mokyklos autoriteto mažėjimui. Tačiau pagarba mokytojui priklauso ir nuo jo paties savivertės. Tik gerbdamas save, jis gali tikėtis pagarbos ir iš kitų – mokinių, tėvų, visuomenės. Visgi konkursui atsiųstų darbų gausa nuteikia optimistiškai, juose juntama pagarba mokytojo asmenybei, dėkingumas jo darbui“, – sako LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Vilniaus mokytojų namų Mažojoje salėje eksponuojama ir konkurso nugalėtojų piešinių paroda, veiksianti nuo rugsėjo 30 d. iki lapkričio 2 d., taip pat sudarytas ir išleistas katalogas.