Mokytojai sprendžia, kada streikuoti

2023-08-21

LŠDPS rugpjūčio 22 d., po susitikimo su ŠMSM ministru G. Jakštu ir viceministru R. Skaudžiumi  priėmė sprendimą skelbti streiką. Artimiausiomis dienomis Lietuvos mokyklų atstovai diskutuos dėl konkrečios streiko datos, laiko ir formos. Mokytojai sako, kad jų darbo sąlygos yra prastos, prašo didesnių algų jau nuo rugsėjo. 

,,Streikas yra ne tikslas, o priemonė suaktyvinti derybas. Akivaizdu, kad švietimo sistema yra ties grėsminga riba, kai matome, jog geriausi mokytojai, geriausi kolegos traukiasi, o naujų nerandama.  Deja,  ši valdžia trejus metus problemų  nesprendė ir net Vyriausybės bei politinių partijų susitarimas pasiekti 130 % šalies vidutinio darbo užmokesčio vis tolsta nuo mūsų.  O tai tik viena iš problemų. Dažnai politikams neužtenka drąsos priimti sprendimus, bet jau kyla grėsmė šaliai ir vaikų ateičiai. Norime kalbėti garsiai visuomenei dabar, kad neprieitumėme tos ribinės situacijos, kai kelio atgal nebus. Tai verčia imtis lyderystės, o ne būti stebėtojais,“  – Info diena teigia LŠDPS pirmininkas A. Navickas.

Taip pat Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas kartu švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautu Jakštu šiandien dalyvaudami Žinių radijo laidoje,,Dienos klausimas”  aptarė, ar iškeltiems naujiems reikalavimams įvykdyti lėšų nėra ir ar tikrai streikai mokytojams garbės nedaro.