Mobingas itin paplitęs tarp švietimo darbuotojų

2013-12-06

Mobingas – tai ilgalaikis, sistemingas psichologinis teroras darbe, net tik „išėdantis“ žmogų iš darbo, bet labai dažnai susargdinantis tikrąja to žodžio prasme. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) iniciatyva Lietuvos edukologijos universitete surengtoje diskusijoje apie šį reiškinį bei kaip su tuo kovoti dalyvavo ir kalbėjo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Mobingas Lietuvoje – dar gana naujas terminas. Vytauto Didžiojo universiteto docentė dr. Jolita Vveinhardt, tyrinėjanti mobingą, stebėjosi lietuvių „išradingumu“ ir žiaurumu bei įspėjo, kad reiškinys labai sparčiai plinta. Jai pritarė ir VDI Skundų ir teisės taikymo skyriaus vedėjas Jonas Gricius, kuris konstatavo, kad Lietuvoje, deja, teisinių priemonių, kaip apsiginti nuo psichologinės prievartos darbe, nėra.

Mokslininkės teigimu, ši organizacijos mikroklimatą griaunanti problema labiausiai paplitusi švietimo darbuotojų tarpe – 2011 metų tyrimo rezultatai rodo, kad daugiau nei penktadalis švietimo darbuotojų su šia problema yra susidūrę tiesiogiai.

Anot A. Navicko, tarp darbuotojų vykstanti konkurencija, nes kasmet keičiamos pedagogų darbo sąlygos, išties labai žalinga tarpusavio santykiams. Jo nuomone, vien profesinės sąjungos buvimas įstaigoje ar įmonėje veikia prevenciškai: „Kaip šachmatų figūra: ji nors ir nedaro ėjimų, tačiau neleidžia daryti ėjimo priešininko figūroms“.
 
Panaši diskusija vyks gruodžio 10 d., 14 val. Ignalinos Kultūros ir sporto centre.
 
Daugiau apie mobingą: www.mobingas.lt, apie minėtą diskusiją: lprofsajungos.lt