Ministras egzamino neišlaikė

2014-11-28

Lapkričio 27 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvykęs Premjero sudarytos darbo grupės posėdis, kuriame turėjo būti pasiektas susitarimas dėl reikalavimų įgyvendinimo, rezultatų nedavė. Visi ministro pasiūlymai teikiami nedidinat finansavimo švietimui lyginant su 2014 m.

Tai, ką šiandien išgirdome, galutinai įrodo, kad nuo rugsėjo dirbanti darbo grupė niekur nepasistūmėjo. Juk švietime sutaupytos lėšos iš sistemos nebuvo atimtos jau pernai“, – stebėjosi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė.

Posėdyje taip pat buvo svarstomas etatinio pedagogų darbo apmokėjimo projektas. Pasak LŠDPS pirmininko pavaduotojo Vytauto Silvanavičiaus, kiekviename posėdyje pateikiama vis naujų mokytojų darbo apmokėjimo modelių, tačiau jie nebūna finansiškai pagrįsti.

Ministras namų darbų nepadarė, egzamino neišlaikė, tą akivaizdžiai suprato ir kitų profesinių sąjungų atstovai, dalyvavę posėdyje. Tad kviečiame mokytojus kitą savaitę dalyvauti pilietiškumo pamokoje“, – sako LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Kaip buvo nuspręsta lapkričio 18 d. susitikime su Premjeru, lapkričio 27 d. Švietimo ir mokslo ministerija turėjo parengti ilgalaikę programą, numatančią, kaip didės finansavimas švietimui.

Primename, kad gruodžio 2 d. prasideda neterminuoti mokytojų streikai, o gruodžio 3 d., 12 val., prie Vyriausybės įvyks mitingas „Iškovojom Nepriklausomybę, iškovosim saugų ir orų gyvenimą!”.