Ministrė informavo apie artimiausius darbus

2017-01-03

alt

Sausio 2 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas su kitų švietimo profsąjungų vadovais dalyvavo susitikime su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. Tai – įžanginis susitikimas, kur pristatyti artimiausio meto darbai bei apsikeista nuomonėmis apie bendradarbiavimo formatą.

Ministrės teigimu, šiuo metu pagrindinis darbas – mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelio sukūrimas, o šiame procese ji pageidaujanti ir profesinių sąjungų dalyvavimo. „Yra parengtos kelios koncepcijos, turime kartu jas apsvarstyti ir rasti tinkamiausią modelį“, – kalbėjo ministrė ir pabrėžė, kad tai turi būti padaryta per artimiausius kelis mėnesius.

Ji taip pat paminėjo, jog diskusijos dėl etatinio darbo apmokėjimo modelio turėtų vykti kartu su pedagogų rengimo ir kvalifikacijos kėlimo modelio tobulinimu. Anot ministrės, tiek aukštojo mokslo, tiek profesinio ir bendrojo ugdymo tikslas turi būti kokybė, todėl ir finansavimas turi būti orientuotas į rezultatus, o ne į tai, kiek vaikų ateina į ugdymo įstaigas.

„Tikiu, kad tarsimės ir susitikinėsim periodiškai, – viltį išreiškė J. Petrauskienė. Jos įsitikinimu, „nesusikalbėjimas kyla iš nekalbėjimo“.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pasidžiaugė, kad ministerijoje intensyviai kimbama į darbą ir išreiškė viltį, jog abi pusės dirbs konstruktyviai. Jis pageidavo, kad ministrė telktų švietimo bendruomenę ir palinkėjo visus girdėti.

Kitas susitikimas konkrečiu klausimu – dėl mokytojų etatinio darbo apmokėjimo – numatytas sausio 19 d.

LŠDPS inf.