Ministerijos „dovana“ Mokytojų dienos proga

2018-10-04

alt

 

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) paskelbė, jog keturiems paskutiniams šių metų mėnesiams skiria papildomai 10 mln. eurų savivaldybėms, kuriuos jos turės perskirstyti, atsižvelgdamos į atsiradusius mokyklų finansavimo netolygumus įvedant etatinį mokytojų darbo apmokėjimo modelį.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), nuosekliai kritikavusi ŠMM parengtą ir buldozeriu prastumtą etatinio darbo apmokėjimo sistemą, konstatuoja, jog toks ministerijos žingsnis yra nesąžiningas mokytojų atžvilgiu, kurie jau pasirašė atnaujintas darbo sutartis.

„Užuot tinkamai pasiruošusi darbo užmokesčio pertvarkai ir skyrusi pakankamai lėšų didžiules įtampas mokyklose keliantiems procesams, ministerija dabar „lopo“ atsiradusias skyles. Taip išeina, kad paskubėję ir su primestomis naujomis darbo sąlygomis sutikę mokytojai dabar liks „ant ledo“, kol kiti, neaišku kokiu principu, dalinsis papildomus milijonus, – komentuoja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas. – Ši apgavystė tai išties „puiki“ dovana Mokytojų dienos proga“.

Anot jo, etatinio įvedimui skyrus papildomų lėšų turėtų būti peržiūrimos visos mokyklose patvirtintos darbo užmokesčio tvarkos bei perrašomos mokytojų darbo sutartys.

LŠDPS jau kreipėsi į šalies vadovus prašydama, kad visos centrinės valstybinės valdžios grandys savo sutelktais veiksmais nedelsiant stabdytų ydingai pradėtą mokytojų darbo apmokėjimo reformą.

 

Andrius Navickas

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas