Kovo 1 d. į Premjero ir švietimo ir mokslo ministrės susitikimą profesinių sąjungų atstovai įleisti nebuvo. Po susitikimo ministrės Audronės Pitrėnienės sulaukę profsąjungininkai sužinojo, jog Premjeras kategoriškai neatmetęs ministerijos pasiūlymo Vyriausybei rasti dar papildomus 7 mln. litų, jis esą pažadėjęs „pabandyti, pasižiūrėti, pakalbėti“. Aiškiau neva bus rytoj, o A. Pitrėnienės ir Ministro Pirmininko susitikimas numatytas rytoj, kovo 2 d., 9 val. ryto.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas vėliau įvykusiame susitikime ministerijoje teigė, jog susitarimas dėl streiko nutraukimo būtų galimas tik tuomet, jeigu būtų kalbama apie visus profsąjungų iškeltus reikalavimus. „Šiuo metu deramasi tik dėl vieno reikalavimo įvykdymo ir tai tik iš dalies. Mes tam nepritariame, kviečiame visus neišsižadėti savo iškeltų reikalavimų ir streikuoti toliau“, – po susitikimo žurnalistams kalbėjo A. Navickas.
Pasak jo, nėra sutarimo nei ministerijoje, nei su profesinėmis sąjungomis, kaip apskritai pradėti reformas švietime. „Kalbos apie tuos trupinius, kurie neva būtų skiriami pedagogų algoms kelti nuo rugsėjo mėnesio, yra juokingos. Mokinių toliau mažės, ir nesiimant jokių kompleksinių priemonių tie milijonai tiesiog pradings. Juk ginčas prasidėjo ne vien dėl atlyginimų, mūsų prioritetas – atkurti visaverčiam ugdymui būtiną finansavimą“, – įsitikinęs LŠDPS pirmininkas.
Jo teigimu, ne tiek svarbu kažkiek pinigų rasti jau dabar, kiek susitarti dėl priemonių būtinoms reformoms švietimo sistemoje įgyvendinti pasirašant kolektyvinę sutartį. „Taip būtų užprogramuotas tęstinumas ir prie kitų vyriausybių, o ne pasirašinėjami kažkokie beverčiai protokolai, kurie nieko neįpareigoja. Tačiau ministerija tai padaryti atsisakė“, – komentuoja A. Navickas.
Ar į kovo 2 d. vyksiantį Premjero ir A. Pitrėnienės susitikimą bus įleisti profesinių sąjungų atstovai, ministrė atsakyti nesugebėjo. „Tai taip pat rodo, kad ministrė nesusikalba su Ministru Pirmininku, o profsąjungos tapusios įkaitėmis“, – sako LŠDPS pirmininkas. Anot jo, jeigu Švietimo ir mokslo ministerija neparuoš namų darbų, nežiūrės į problemas kompleksiškai, tai ir tie 7 mln. bus išmesti kaip į balą.
Visos profesinės sąjungos toliau tęsia neterminuotą streiką. Kadangi vienos švietimo įstaigos pasitraukia iš streiko, kitos prisijungia, iš viso Lietuvoje šiuo metu streikuoja nuo 150 iki 200 mokyklų ir darželių.
LŠDPS inf.