Gruodžio 11 d. Marijampolės savivaldybė salėje įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Marijampolės susivienijimo konferencija. Pirmininkui Kęstučiui Petraškai pristačius svečius – LŠDPS pirmininką Andrių Navicką, Švietimo skyriaus vedėją, laikinai einantį Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovo pareigas Vygantą Dilį ir mero pavaduotoją Gintautą Stankevičių (nuotr. pirmas iš kairės), – pastarasis tarė pirmąjį žodį.
Jo teigimu, savivaldybėje švietimas – prioritetinė sritis: mokyklų tinklo pertvarka įvykdyta gana sėkmingai, su švietimo įstaigų renovacija mieste jau baigta, keliaujama į kaimo vietoves, o dėl mokinių mažėjimo atimtos mokinio krepšelio lėšos kompensuotos iš gyventojų pajamų ir žemės mokesčių. Pasak vicemero, jeigu švietime ir liks skolų, tai tik už komunalines paslaugas, nes švietimo darbuotojų atlyginimai visada mokami laiku.
„Net keistoka, bet su profsąjungomis sutariame, jokių mitingų ar maištų. Turbūt tai yra susikalbėjimo reikalas“, – sakė G. Stankevičius.
LŠDPS pirmininkas A. Navickas pasidžiaugė, kad Marijampolėje švietimas laikomas prioritetu, ko, deja, nepasakytum kalbant šalies mastu. „Nors ekonominė situacija šalyje lyg ir gerėja, tačiau mums nuolat sakoma, kad nėra pinigų. Tačiau pinigų netrūksta, jie tik neteisingai paskirstomi, – kalbėjo svečias. – O taip yra todėl, kad žmonės dar nėra pilietiškai subrendę“. Tai, be abejo, susiję ir su profsąjungų susiskaldymu, vienybės stoka. Pirmininko teigimu, LŠDPS siekiamybe ir toliau išlieka vieninga šalies švietimo profsąjunga.
Po pranešimo kilus diskusijoms, marijampoliečiams daugiausiai rūpėjo, kas ateis į mokyklas jų pakeisti. „Dauguma mūsų esame vidutinio amžiaus, pedagogines studijas pasirinkę jaunuoliai dažniausiai neketina eiti dirbti į mokyklas, kas mokys vaikus?“, „apskritai jaunimui perspektyvų nėra, gabiausios merginos – sėdi maximų kasose“, – tokios ir panašios replikos skambėjo iš salės.
Švietimo skyriaus vedėjas V. Dilys teigė, jog labai sudėtinga planuoti šveitimo biudžetą, kai metų pradžioje mokinio krepšelio lėšų lyg ir pakanka, o rugsėjo mėn. jų sumažėja. Tiesa, šiemet dėl mokinių mažėjimo sutaupytos lėšos buvo perskirstytos, tačiau didžiąją dalį gavo 8 savivaldybės, kuriose vaikų daugėjo, kitoms – kas liko. „Jeigu nebūtų to nerimo dėl rugsėjo, ir klasių komplektavimas būtų kitoks, nebūtų įtampos dėl vaikų mažėjimo“, – sakė vedėjas. Beje, jo teigimu, savivaldybėje yra viena ugdymo įstaiga, kur mokinių daugėja, tai – Marijampolės pataisos namuose esantis suaugusiųjų mokymo centras.
„Savivaldybėje stengiamės ieškoti ir rasti dialogą, bet ne viskas nuo mūsų priklauso“, – apgailestavo V. Dilys, pridūręs, jog svarbus yra ir profesinių sąjungų vienybės ir jungimosi klausimas, nes tada ir „susikalbėjimas būtų greitesnis“.