LŠDPS vadovas dalyvavo Prezidento susitikime su švietimo bendruomene

2023-06-23

Ketvirtadienį, birželio 22 d., vyko Prezidento susitikimas su švietimo bendruomene, kuriame dalyvavo ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos  (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas.  

Prezidento susitikime su švietimo bendruomen

Prieš susitikimą su Premjere Ingrida Šimonyte dėl naujojo Švietimo, mokslo ir sporto ministro kandidatūros teikimo  Prezidentas Gitanas  Nausėda pakvietė  švietimo bendruomenę  aptarti  apie bendrąsias tendencijas ir problemas švietime. Susitikime daugiausiai akcentuotas įtraukusis ugdymas.

Prezidentas akcentavo  darbų tęstinumą svarbą atėjus dirbti naujajam Švietimo, mokslo ir sporto ministrui. Pasak LŠDPS pirmininko A, Navicko, Lietuvos švietimo darbuotojo profesinė sąjunga  iš naujojo Švietimo, mokslo ir sporto ministro  tikisi tinkamo požiūrio į švietimą, ryžto ne imituoti problemų sprendimus, o realiai priimti  net ir nepopuliarius.

A. Navickas 

Po penktadienio susitikimo su Prezidentu G. Nausėda Premjerė Ingrida I.Šimonytė pateikė kandidatą  į švietimo, mokslo ir sporto ministrus. Tai  dabartinis viceministras Gintautas Jakštas.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas nenorėjo vertinti konkrečiai G.Jakšto teigdamas, kad ši Vyriausybė bet kokiu atveju nieko esmingo nepadarys. „Mes norime susilaikyti nuo vertinimų, nes galvojame, kad daugeliu atveju čia bus vykdoma bendra Vyriausybės politika. Manome, kad nesvarbu (kas bus paskirtas ministru – ELTA), nieko ši Vyriausybė nepadarys kažko esmingo“, – Eltai sakė A.Navickas. „Ši Vyriausybė tris metus iš esmės nieko nenuveikė. Tą, ką žadėjo, – nedarė, o reformos, su kuriomis nereikėtų skubėti, jas stūmė. Tai labai skeptiškai apskritai vertiname galimybę, kad čia kažkas bus keičiama ar daroma“, – pridūrė profsąjungos pirmininkas.

Daugiau čia ir čia