LŠDPS pavaduotoja E.Leiputė-Stundžienė dalyvavo susitikime su Lygių galimybių kontroliere B.Sabatauskaite

2023-03-16

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė-Stundžienė kartu su kitų profesinių sąjungų atstovais dalyvavo kovo 13 d. susitikime su Lygių galimybių kontroliere Birute Sabatauskaite.

Pirmo tokio susitikimo metu aptartos diskriminacijos darbe situacijos, skundus teikiančių asmenų padėtis bei galimo bendradarbiavimo perspektyvos.

Susitikimo akimirka

Profesinių sąjungų atstovai iškėlė ir kitas problemas, su kuriomis susiduria gindamos darbuotojų interesus. Anot jų, nors įstatymai numato teisinę apsaugą skundą institucijoms pateikusiam darbuotojui darbdaviai nevengia daryti spaudimo ar net pablogina darbo sąlygas. Taip pat kalbėta apie įvairias darbuotojų prisitraukimo priemones, kai naujai atėjusiems žmonėms už tą patį darbą siūlomas didesnis darbo užmokestis nei jau seniai dirbantiems asmenims. Švietimo sektoriuje gana neretai pasitaiko atvejų, kai vyresni pedagogai  pradeda jausti spaudimą išeiti iš darbo, dėl amžiaus bloginamos jų darbo sąlygos.

Susitikime susitarta, kaip Tarnybos komanda galėtų bendradarbiauti su profesinėmis sąjungomis, kai jų nariai baiminasi teikti oficialų skundą, tačiau turi informacijos, kad įmonėse ar institucijose esančios tvarkos sukuria sąlygas diskriminacijai.

Parengta pagal lygybe.lt (Lygių galimybių kontrolieriaus tarybos pranešimą)