LŠDPS kasmetiniuose mokymuose: mokytojų sprendimas streikuoti ir dalijimasis patirtimi

2023-09-04

Lygiai prieš dvi savaites, rugpjūčio 21-22 d.,  Birštone  vyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos kasmetiniuose mokymai ,,Déjà vu. Iššūkiai ir galimybės švietimo bendruomenei”. Dalyvavo  apie tris šimtus penkiasdešimt mokytojų.

Diskusijoje  su Švietimo, mokslo ir sporto ministru ir viceministru  dalyvavo  LŠDPS pirmininko pavaduotojos Erika Leiputė – Stundžienė, Lilija Bručkienė, Jurgita Kiškienė ir neseniai išėjęs iš darbo nusipelnęs lietuvių kalbos mokytojas Alius Avčininkas.  Diskusiją moderavo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas (diskusijos vaizdo įrašą galite rasti čia).

 Diskusijos pradžioje lietuvių kalbos mokytojas A. Avčininkas papasakojo, kas jį paskatino palikti mokyklą, L. Bručkienė pasiūlė kitokį diskusijos formatą, pateikdama klausimus trimis temomis: apie atnaujintų programų turinį, vadovėlius, skaitmeninį turinį ir mokymus, kompetencijų vertinimus  ir tarpinius vertinimus, E. Leiputė–Stundžienė pristatė, kiek realiai mokytojai uždirba. Mokytojai iš salės taip pat ministrui ir viceministrui kėlė daug klausimų (daugiau apie tai žiūrėkite vaizdo įrašą lrt.lt mediateka).

Vis tik Švietimo, mokslo ir sporto ministro bei viceministro atsakymai mokytojų neįtikino. Po diskusijos su Švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu bei viceministru Ramūnu Skaudžiumi mokytojai nusprendė, kad  rugsėjo 15 d. skelbia įspėjamąjį, o rugsėjo 29 – d. tikrąjį streiką. Toks sprendimas – nepavykusių LŠDPS ir ŠMSM derybų pasekmė.

,,Streikas yra ne tikslas, o priemonė suaktyvinti derybas. Akivaizdu, kad švietimo sistema yra ties grėsminga riba, kai matome, jog geriausi mokytojai, geriausi kolegos traukiasi, o naujų nerandama.  Deja,  ši valdžia trejus metus problemų  nesprendė ir net Vyriausybės bei politinių partijų susitarimas pasiekti 130 % šalies vidutinio darbo užmokesčio vis tolsta nuo mūsų.  O tai tik viena iš problemų. Dažnai politikams neužtenka drąsos priimti sprendimus, bet jau kyla grėsmė šaliai ir vaikų ateičiai. Norime kalbėti garsiai visuomenei dabar, kad neprieitumėme tos ribinės situacijos, kai kelio atgal nebus. Tai verčia imtis lyderystės, o ne būti stebėtojais,“  – teigė LŠDPS pirmininkas A. Navickas.

Kasmetiniuose mokymuose, kuris truko dvi dienas,  mokytojai taip pat dalijosi savo patirtimi formalioje ir neformalioje aplinkoje  bei klausėsi  paskaitos ir  pristatymų:  emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenerė Vilma Juškienė skaitė paskaitą  „Mokytojo/ pedagogo vidinė motyvacija“, LŠDPS pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė–Stundžienė pristatė  teisines aktualijas, LŠDPS pirmininko pavaduotoja Jurgita Kiškienė aptarė, ką gali pirminė organizacija, ir kartu su LŠDPS atstove  Danguole  Pilipavičiene kalbėjo apie LŠDPS atstovavimą tarptautinėse organizacijose.

Kasmetinių mokymų fotogaleriją galite rasti čia 

2023-08-21 LŠDPS diskusija Birštone „DÉJÀ VU. IŠŠŪKIAI IR GALIMYBĖS ŠVIETIMO BENDRUOMENEI“

LŠDPS informacija