LŠDPS atstovės dalyvavo konferencijoje Maldovoje

2026-02-11

2026 m. sausio 28-30 d. Kišiniove, Moldovoje, vyko tarptautinio tęstinio ETUCE-EFEE projekto „European Sectoral Social Partners in Education Promoting Inclusion of Persons with Special Needs in Education” baigiamoji konferencija, skirta įvairių Europos šalių švietimo profsąjungų nariams.

Šioje dviejų dienų baigiamojoje konferencijoje dalyvavo LŠDPS atstovės lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Indrė Kastravickienė ir specialioji pedagogė-logopedė ekspertė Virginija Duksienė.

Svarbiausia konferencijos tema – įvairių Europos šalių patirtys, atskleidžiančios, kaip prie specialiųjų poreikių turinčių asmenų įtraukimo į švietimą prisideda socialiniai partneriai. Renginio dalyviai dalinosi savo įžvalgomis, aptarė kylančias problemas ir siūlė jų sprendimo būdus. 

Mokymuose ir konferencijoje įgyta patirtis skatina atidžiau pažiūrėti į Lietuvoje vykstančius švietimo procesus ir pamąstyti apie platesnes jau turimos įtraukiojo ugdymo patirties sklaidos galimybes.