Lilija Bručkienė ,,LRT aktualijoje studijoje‘‘. Kokių pokyčių reikia Lietuvos švietimo sistemai?

2021-05-11

Švietime bręsta dar viena reforma. Ministerija ketina keisti vidurinio ugdymo sistemą. Numatoma įteisinti mažiausiai 5 brandos egzaminus, privalomą brandos darbą, keistųsi privalomi ir pasirenkamieji dalykai.

Kokių pokyčių reikia Lietuvos švietimo sistemai? Tiesioginėje radijo laidoje  „LRT aktualijų studijoje“ (ved. Mindaugas Jackevičius) apie tai diskutuoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos narė ir  Klaipėdos Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Bručkienė  kartu su Vilniaus licėjaus direktoriumi Sauliumi  Jurkevičiumi,  Vilniaus politikos analizės instituto direktore Virginija Būdiene ir  Švietimo, mokslo ir sporto viceministru Ramūnu Skaužiumi.

 Panašu, kad dėl naujosios pertvarkos  kyla daug klausimų ir abejonių. Daugumos pašnekovų nuomone, ugdymo programos atnaujinimas yra tik kosmetinis, atliktas neprofesionaliai. Tai yra neapmąstyta sistema, kuri  išfragmentuoja išsilavinimą. Ugdymo turinio dalykai tampa nebelygiaverčiai: didelė grėsmė iškilo pasirenkamiems menams. Daug dėmesio skirta ir (ne)atnaujinamoms lietuvių kalbos ir literatūros programoms.

Diskusijoje L. Bručkienė pasiūlė idėją visas šias pertvarkas stabdyti, kol bus suvaldyta situacija su pandemija. O tada ruošti kokybiškus projektus, išdiskutuotus su švietimo bendruomene.