Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga stebisi konsultacijomis abiturientams nepaskiepijus mokytojų

2021-03-21

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga stebisi Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio jau leisti kontaktines konsultacijas abiturientams, nors juos mokantys pedagogai kol kas net nėra įtraukti į vakcinavimo prioritetų eilę. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija žada, kad šie pedagogai bus pradėti skiepyti tik užbaigus 65-erių ir vyresniųjų gyventojų vakcinaciją.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako, kad ministerijai nusprendus šiemet neatidėti brandos egzaminų, turėjo būti aišku, jog abiturientams reikės pagalbos ir jų mokytojų vakcinacija turėjo būti planuojama iš anksto. „Turėjo būti numatyta, pagalvota apie tai, kad abiturientų grąžinimas netgi gal svarbesnis, nei pradinukų, nes ne tiek daug lieka iki egzaminų. Dabar girdime, kad lyg ir prioriteto tvarka bus paskiepyti mokytojai“, – lrytas.lt sakė A. Navickas.

„Turėjo būti numatyta, pagalvota apie tai, kad abiturientų grąžinimas netgi gal svarbesnis, nei pradinukų, nes ne tiek daug lieka iki egzaminų. Dabar girdime, kad lyg ir prioriteto tvarka bus paskiepyti mokytojai.“

Ant jo, mokytojai skeptiškai vertina ir sprendimą, jog konsultacijose gali dalyvauti ne daugiau nei penki abiturientai, neatsižvelgiant į tai, kokia epidemiologinė situacija savivaldybėje.

„Mokytojams neaišku – ar atrinkti penkis geriausius ir konsultuoti, ar penkis blogiausius, ar penkis kartus po penkis organizuoti tas konsultacijas. Be to, tie apmokėjimai yra tik simboliniai nei realiai atitinkantys tokį sudėtingą darbą egzaminų paruošimui“, – kalbėjo A. Navickas. 

„Mokytojams neaišku – ar atrinkti penkis geriausius ir konsultuoti, ar penkis blogiausius, ar penkis kartus po penkis organizuoti tas konsultacijas. Be to, tie apmokėjimai yra tik simboliniai nei realiai atitinkantys tokį sudėtingą darbą egzaminų paruošimui.“

Jo žiniomis, mokyklos neskubės rengti konsultacijų jau nuo pirmadienio, nes kyla dar daug neaiškumų. „Bus sudėtinga organizuoti konsultacijas vien dėl grupių įvairių sudarymo, bus ir tų baimių, kad, kaip matome, yra daug nenorinčių grįžti negavus vakcinos. Turbūt, kitą savaitę dar turėsime čia diskusijų, kažkokie bus pakeitimai“, – sakė jis.

„Bus sudėtinga organizuoti konsultacijas vien dėl grupių įvairių sudarymo, bus ir tų baimių, kad, kaip matome, yra daug nenorinčių grįžti negavus vakcinos. ”

Ministerijos skaičiavimais, Lietuvoje yra bent 10 tūkst. mokytojų, kurie veda pamokas dvyliktokams. Vyriausybės sprendimu nuo pirmadienio šalies mokykloms leista rengti konsultacijas kontaktiniu būdu ne daugiau kaip penkiems abiturientams nepriklausomai nuo sergamumo rodiklių jose.

Šia tema daugiau skaitykite čia

LŠDPS informacija