LŠDPS tęsia streiką ir rengia mitingą

2018-11-26

Prasidėjo trečia mokytojų streiko, kurį rengia Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), savaitė. Toliau prie streiko jungiasi vis daugiau ugdymo įstaigų, greitai streiką pradės ir prestižinės sostinės mokyklos – Vilniaus licėjus bei Vilniaus Žvėryno gimnazija. Nors streike dalyvauja didžiausios ir geriausios Lietuvos mokyklos, ir švietimo sistema iš esmės greit bus paralyžiuota, vyriausybė vis dar menkina streiko mastą (neva streikuoja tik keliasdešimt mokyklų) ir nemato problemų.

„Pavyzdžiui, streikuojančiose Vilniaus Žemynos ir Martyno Mažvydo progimnazijose mokosi apie 3000 mokinių, todėl vien šitų dviejų mokyklų streikas prilygsta beveik šimto kaimo mokyklų mastui. Akivaizdu, kad manipuliuoti skaičiais bei lyginti nelygiaverčius dalykus taip klaidinant visuomenę – šios vyriausybės stilius. Prisiminkim, kaip buvo pateikta informacija apie neva ženklų mokytojų darbo užmokesčio padidėjimą“, – komentuoja LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Anot jo, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) jau pripažino klaidas, kurios padarytos skubotai įvedant neapgalvotą, neskaidrią, chaosą ir nesaugumą į mokyklas atnešusią darbo užmokesčio sistemą. Deja, kaip jau pastebėjo ir Prezidentė, administracinių gebėjimų stoka neleidžia išeiti iš aklavietės. Užuot iš esmės išnagrinėjusi LŠDPS reikalavimus, kurių nepaisymas atvedė prie streiko, ir į juos atsižvelgusi, ŠMM kaip problemos sprendimą pateikia kitų profesinių sąjungų pasiūlymus.

„Tai jokios derybos. Kaip jų nebuvo prieš metus įteikus reikalavimus, taip jų nėra dabar, vykstant streikui. Ministerija pasirašinėja pusiau slaptus protokolus su profesinėmis sąjungomis, kurios neatstovauja streikuojantiems mokytojams, taip įvesdama destrukcijos ir chaoso į užsitęsusį kolektyvinio ginčo procesą. Taip elgdamasi ŠMM daro didelę žalą ugdymo procesui, kuris stringa jau trečia savaitė“, – teigia LŠDPS vadovas.

Praeitą savaitę LŠDPS surengė Lietuvos mokytojų suvažiavimą, į kurį atvyko apie 400 pedagogų, kurie iš ministrės Jurgitos Petrauskienės taip ir neišgirdo nieko konstruktyvaus. Todėl penktadienį, lapkričio 30 d., 15.30 val., visi mokytojai, tėvai ir jų vaikai, kurie dėl valdžios kurtumo negali grįžti į mokyklas, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo kviečiami į mitingą „Kai neteisybė tampa įstatymu – pasipriešinimas yra pareiga“.

LŠDPS informacija

Streikuojančių švietimo įstaigų sąrašas