Liepos 21-26 dienomis Kanados sotinėje Otavoje įvyko tarptautinės švietimo profesinių sąjungų organizacijos Education International (Švietimo internacionalas – EI) septintasis kongresas. Kas ketverius metus rengiamas kongresas – aukščiausias EI valdymo organas, jame šiemet dalyvavo virš 1700 dalyvių iš 170 šalių, iš jų – 950 delegatų, vienas jų – Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.
Kongreso atidaryme kalbėjęs Tarptautinės darbo federacijos generalinis direktorius Guy Ryder EI organizaciją pavadino viena iš tarptautinio profsąjungų judėjimo sėkmės istorijų per pastaruosius 20 metų. Liepos 22 d. antrojoje plenarinėje sesijoje išrinkti organizacijos prezidentas, generalinis sekretorius ir penki viceprezidentai (nuotr.).
Susan Hopgood (Australija) perrinkta EI prezidente, o Fred van Leeuwen (Olandija) – EI generaliniu sekretoriumi. Kiekvienam regionui atstovauti išrinkti ir viceprezidentai, Europos regioną artimiausius ketverius metus „kuruos“ Marlis Tepe iš Vokietijos.
Vėliau buvo svarstomos ir priimamos įvairios rezoliucijos: dėl kokybiškų mokymo ir mokymosi sąlygų sudarymo, dėl techninio personalo teisių, pripažinimo ir įvertinimo, prieš privatizavimo ir komercializavimo tendencijas švietimo sektoriuje, prieš tarptautines prekybos ir investicijų sutartis: TTIP (Transatlantinė prekybos ir investicijų sutartis), TISA (sutartis dėl prekybos paslaugomis), CETA (Išsamus ekonomikos ir prekybos susitarimas), TPP (Ramiojo vandenyno partnerystė), kurios didįjį verslą iškelia virš visuomenės.
Kongreso delegatai vieningai išreiškė palaikymą Graikijos mokytojams ir kitiems darbuotojams bei palaikė jų teisę protestuoti prieš taupymo priemones. Graikų delegatas Themistoklis Kotsifakis iš Vidurinių mokyklų mokytojų federacijos (OLME) pristatė sukrečiantį taupymo poveikį švietimo sektoriui Graikijoje: 35 proc. sumažintas švietimo biudžetas, 28 proc. sumažėjo mokytojų, 45 proc. – mokytojų atlyginimai, o nacionalinis nedarbo lygis siekia 60 proc. Pasak pranešėjo, griežto taupymo politika atvedė Graikiją į „humanitarinę krizę“.
Taip pat kongrese priimtas Žmogaus ir profesinės sąjungos teisių dokumentas, kuriame nurodomi principai, susiję su žmogaus teisėmis globaliame pasaulyje, su švietimu pasauliui, kokio trokštame, su švietimo profesinių sąjungų vaidmeniu, švietimo darbuotojų ir mokinių bei studentų teisėmis.
Paskutiniąją kongreso dieną buvo pasveikinta naujai išrinkta valdyba.
Nuotr. iš ei-ie.org