LŠDPS palaiko protestuojančius pareigūnus

2013-07-10

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga remia Nacionalinį pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą (NPPSS), protestuojantį prieš skurdą teisėsaugoje, orią tarnybą ir saugią visuomenę. Liepos 10 d.  LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko pasirašytas raštas „Dėl pareigūnų profesinių sąjungų reikalavimų“ buvo išsiųstas Premjerui ir vidaus reikalų ministrui.

Rašte reiškiamas palaikymas protestuojantiems pareigūnams, o Vyriausybė raginama įgyvendinti pareigūnų profesinių sąjungų reikalavimus: ne mažiau kaip trečdaliu padidinti darbo užmokestį, nustatyti 40 valandų darbo savaitę, mokėti už viršvalandžius, sugrąžinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, imtis priemonių, kurios paskatintų patyrusius pareigūnus likti tarnyboje (tobulinti socialinės garantijas, motyvaciją, saugią darbo aplinką ir sąlygas).

 

„Tikimės, kad artimiausiu metu bus pradėtos derybos dėl pareigūnų reikalavimų ir radikalesnių priemonių imtis neteks“, – teigiama rašte ir deklaruojama, jog LŠDPS atstovai yra pasirengę dalyvauti NPPSS rengiamose protesto akcijose.

LŠDPS atstovai dalyvaus ir liepos 19 d. Vilniuje rengiamoje NPPSS protesto akcijoje – basų pareigūnų skurdo operoje.

Liepos 17 d. NPPSS pranešė, kad atšaukia protesto akciją, nes prasidėjo derybos su Vyriausybe.