LŠDPS nesutinka su „derybų rezultatu“

2016-03-02

alt

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kategoriškai nesutinka su vadinamuoju „derybų rezultatu“, kai dalis profesinių sąjungų paskelbė, jog sutiks laikinai sustabdyti paskelbtą streiką, jeigu bus rasti 12 mln. eurų pedagogų algoms pakelti.

Kovo 2 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydami skirti laiko susitikti „kaip įmanoma greitesniu metu“ ir aptarti susiklosčiusią situaciją. „Vykstančios derybos su Lietuvos Respublikos Vyriausybe ir Švietimo ir mokslo ministerija krypsta neplanuota linkme ir akivaizdžiai tolsta nuo tų reikalavimų, kurie buvo įteikti šakos lygio darbdaviui“, – teigiama LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko pasirašytame rašte Prezidentei.

Šalies vadovė informuojama, jog LŠDPS nepritaria tam, kad Švietimo ir mokslo ministerijai iš jai skirtų asignavimų mokytojų atlyginimams didinti nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. papildomai numačius skirti 6 mln. eurų, o Ministrui Pirmininkui pritarus dėl papildomų 7 mln. eurų mokytojų atlyginimams didinti, profesinės sąjungos įsipareigoja laikinai sustabdyti paskelbtą streiką, .

Pasak LŠDPS, tai reikštų, jog mokytojai atsisako reikalavimų, užtikrinančių tolimesnį švietimo sistemos tobulinimą – tokių, kaip mokinio krepšelio atkūrimas į prieškrizinį lygį, mokinių skaičiaus klasėje mažinimas.

„Glumina tai, kad dalis profesinių sąjungų atstovų, viešai deklaravę ginantys visai švietimo sistemai aktualių pokyčių poreikį, pasitenkina trumpalaikiais sprendimais, kurie nespręstų jokių problemų. Mūsų profesinė sąjunga, jausdamasi įsipareigojusi mokytojams ir būdama prieš juos atsakinga, negali sutikti su tokiu susitarimu. Švietimo ir mokslo ministerija ir profesinės sąjungos nutyli, kad radus 12,8 mln. eurų sumą švietimo sistemos problemos nebus išspręstos, kadangi nuo 2016-09-01 mokyklų finansinė padėtis blogės ir vėl mažės mokytojų darbo užmokestis. Su tokiu „derybų rezultatu“ sutikti negalime“, – teigiama rašte Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

LŠDPS inf.