LŠDPS intensyvina savo veiklą

2019-04-25

alt

 

Balandžio 24 d. Vilniuje rinkosi LŠDPS susivienijimų bei pirminių organizacijų atstovai į planuotą susitikimą su LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais bei į strateginio planavimo mokymus.

Susitikimo pradžioje LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas paskatino profsąjungiečius kelti aštrius klausimus, nes tyla iš švietimo bendruomenės nėra geras dalykas. Pasak pirmininko, pati švietimo bendruomenė aktyviais veiksmais gali kurti ir keisti esamą situaciją, juolab, kad dabar jau gautas teigiamas ir teisiškai argumentuotas atsakymas dėl LŠDPS ir LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kolektyvinės šakos sutarties sudarymo.

 

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas bei Ekonomikos depatramento Švietimo ekonomikos skyriaus vedėja Kristina Markelienė pagal galimybes atsakė į pedagogų iškeltus klausimus dėl brandos egzaminų ydingos tvarkos bei vertintojus žeminančių įkainių, dėl ikimokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimo didinimo, dėl naujos etatinio darbo užmokesčio apmokėjimo tvarkos trūkumų, nekontaktinio darbo organizavimo klausimų, dėl pagalbos mokiniui specialistų diskriminacijos, nes jiems, atidirbus 15 metų, koeficientas nedidinamas. Kadangi atsakant į kai kuriuos klausimus buvo reikalingi ir konkretūs skaičiai, bendru sutarimu nuspręsta apibendrinti pedagogų pateiktus klausimus ir pateikti ministerijai raštu. Tikimasi gauti kompetentingus atsakymus.

Vėliau vyko darbas grupėse, kur buvo kelti strateginio planavimo klausimai. Profesinės sąjungos nariai diskusijų metu iškėlė savo vizijas, kokią LŠDPS organizaciją nori matyti po 5 metų. Aptarti ir žingsniai, kaip būtų galima tą pasiekti. Lektorius Vytautas Gaidamavičius, moderavęs diskusiją bei darbą grupėse, pasiūlė rugpjūčio mėnesio mokymų metu susidėlioti organizacijos strateginius tikslus bei įsivardinti konkrečius rodiklius, kurie aiškiai patvirtintų, kaip strateginiai tikslai turi būti įgyvendinami ir kada jie yra įgyvendinti.

Dalis mokymų veiklų buvo skirta ir įsigilinimui į dabartinę situaciją dėl VBE ir mokyklinių egzaminų vertintojų bei vykdytojų darbo užmokesčio. LŠDPS pavaduotojos Erikos Leiputės – Stundžienės pateiktos skaidrės šokiravo mokymų dalyvius, nes, pavyzdžiui, jei lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą vertintojas taiso egzaminų centre, tai jis ,,į rankas“ gauna 2,80 euro už vieno darbo ištaisymą, o mokyklinio brandos egzamino vykdytojas už valandą gauna 2,05 euro ,,į rankas“ už valandą darbo – toks darbo užmokestis šiuo metu mokamas tik nekvalifikuotiems darbuotojms. Šie skaičiai tikrai nuvilia ir menkina mokytojo profesijos prestižą, nes mokytojas tam tikrose situacijose yra sulyginamas su jokio išsilavinimo neturinčiu darbuotoju.

Iš įvairių Lietuvos regionų susirinkę pedagogai pasidalino gerąja patirtimi dėl kolektyvinių sutarčių sudarymo įstaigose. Čia patirčių buvo įvairiausių, nes yra skirtingos įstaigų kultūros, skirtingi įstaigų lokaliniai teisės aktai. Aptarus esamą situaciją, nuspręsta gerosios patirties pavyzdžius susisteminti ir pateikti pirminėms organizacijoms.

Susitikimo pabaigoje LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas padėkojo visiems susirinkusiems ir dar kartą akcentavo, kad po vykusių streikų LŠDPS ir vėl intensyvina veiklą, nes nutarta kurti LŠDPS strateginio plano rengimo darbo grupę, aktyviau derėtis dėl kolektyvinių sutarčių sudarymo įstaigose bei teikti apmąstytus ir ilgamete praktika patikrintus siūlymus šakos kolektyvinei sutarčiai.

 

LŠDPS informacija