L. Bručkienės pokalbis ,,Prie lentos”: apie programinę, užsienio autorių literatūrą ir ne tik

2021-12-05

Lapkričio pabaigoje pasirodė antrasis tinklalaidės apie švietimą „Prie lentos“ epizodas, kuriame aptariamas neseniai didžiules aistras visuomenėje sukėlęs mokyklinės literatūros programos projektas. Jei būtų patvirtintas, 11–12 klasių mokiniams skirtų privalomų autorių sąraše neliktų paskutinių užsienio kūrėjų – Šekspyro, Gėtės, Kafkos, Kamiu. Tai būtų pirmasis toks atvejis per visus Lietuvos nepriklausomybės metus.

Naujame tinklalaidės epizode apie pastarąsias aktualijas diskutuoja du lituanistai, šiuo metu dirbantys mokyklose. Tai – tapatybės neatskleidžiantis sostinės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas (tinklalaidės vedėjas) bei LŠDPS ir LKLMS narė, Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokytoja Lilija Bručkienė. 

,,Ką aš daryčiau, jeigu būtų mano valia keisti literatūros programą – kaip laidoje, taip ir dabar galiu drąsiai pasakyti – ne pati spręsčiau, o sukviesčiau įvairių pažiūrų labiausiai patyrusius specialistus ir kartu su jais ieškočiau idėjų/koncepcijų. Ir vienintelis prašymas jiems būtų – kuo daugiau pa(si)tikėjimo mokytojais ir laisvo pasirinkimo galimybių”, – sako L. Bručkienė.

Laidos įrašą galima rasti  čia.

Taip pat  šia tema  – LŠDPS nario ir Užupio gimnazijos mokytojo Aliaus Avčininko interviu laidoje  ,,LRT Radijo ringas”.

LŠDPS informacija