Ketvirtadienio protesto naujienos

2018-12-07

alt

*Per 24 valandas vien FB evente apie planus dalyvauti pažymėjo daugiau kaip 20 000 žmonių.

*Profesinės sąjungos itin aktyviai organizuoja žmones ir telkia regionus. Rytoj vakarop turėtume žinoti ir apie pavežėjimo galimybes iš skirtingų Lietuvos miestų.

*Gyvajai grandinei bus reikalingi savanoriai, kurie padės organizuoti žmones savo sektoriuose, registruokitės anketoje iki penktadienio vakaro: https://goo.gl/mxV4fa

*Per šiandien prie protesto prisijungė 10 naujų profesinių sąjungų ir jų narių.

Ir svarbus vakaro pastebėjimas – internete vyksta diskusijos eiti į protestą ar neiti, jeigu nepatinka Tapinas, jeigu jis konservatorių/Kremliaus agentas, jeigu jis prieš pusantrų metų kritikavo profesines sąjungas ar jeigu jis čia į politiką eina (premjero citata)/reitingus kraunasi.

Aš suprantu, kad pavargusiems nuo cinizmo sunku patikėti, jog galima kažką daryti – tiesiog dėl to, kad dabar REIKIA padėti mokytojams ir viešajam sektoriui, ir neskaičiuojant, kokius čia dividendus susikrausi. Pirmaisiais smuikais proteste gros tie, dėl kurių mes ir renkamės. Ir naudą, jeigu tokia bus, gaus jie. Tiesiog.

Ir dar pakartočiau Medikų sąjūdžio profesoriaus Vytautas Kasiulevicius

„Kodėl dalyvausiu protesto akcijoje? Ne todėl, kad noriu sėti sumaištį ir chaosą, ne todėl, kad toks galingas Andrius Tapinas, ne todėl, kad Ingrida Šimonytė man simpatiškesnė už vieną ponią, kurios vardo nevalia minėti, ne todėl, kad noriu pasitarnauti Kremliui, ne todėl, kad nenoriu didesnių pinigų vaikams ir didesnio NPD visiems dirbantiesiems. Eisiu todėl, kad demokratinėje valstybėje yra NORMALU turėti kitokią nuomonę negu Seimo dauguma, Premjeras, Prezidentas tegu ir NELIEČIAMOS mokesčių reformos klausimu Todėl aš eisiu būti kartu su mokytojais, medikais, mokslininkais ir tikiu, kad niekas iš tų 5000 žmonių sekmadienį nepadarys nieko neteisėto, nes atėjusių dauguma niekada to neleistų

Tik dėl vieno nesutinku su profesorium – dėl 5000 žmonių.

Aš tikiu, kad bus daugiau, gerokai daugiau. Visi suprantam, kad turime unikalų šansą pareikalauti to, kas mums priklauso. Visuomenė tai supranta, profesinės sąjungos tai supranta, mokytojai ir vaikai tai supranta.

Valdžia tai puikiai supranta – dėl to ir kilo šiandieninė premjero isterika.

Nepraleiskim šito šanso.

#palaikommokytojus #paskutinisskambutis

Andrius Tapinas