Kartu su medikais – už valstybę ir jos ateitį!

2018-04-19

alt

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kartu su Humanitarinių ir socialinių mokslų asociacijų sąjūdžiu ir Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija kviečia mokytojus, mokslininkus, socialinius darbuotojus ir visus kitus, kurie teikia valstybei ir jos ekonomikai būtinas viešąsias paslaugas, ateiti ir palaikyti teisėtus medikų reikalavimus per Lietuvos medikų sąjūdžio organizuojamą mitingą – balandžio 26 d., 16:00, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo (Gedimino pr. 53).

Mitingo pagrindinis reikalavimas – skaidri, efektyvi ir deramai finansuojama sveikatos apsauga. Tam būtina įteisinti bazinį medikų atlyginimą, adekvačiai finansuoti valstybės draudžiamųjų asmenų gydymą, skirti realų prioritetą sveikatos apsaugos sistemai 2019 m. valstybės biudžete.

Bet medikų reikalavimai yra tik bendro paveikslo dalis. Dėl viešųjų finansų bado Lietuvą ir jos ekonomiką kamuoja įsisenėjusi mažakraujystė. Valdžia turi išgirsti mūsų tvirtą reikalavimą skaidriai ir adekvačiai finansuoti tiek sveikatos apsaugą, tiek visą viešąjį sektorių. Tik susitelkę įveiksime baimę ir vėl įžiebsime tikėjimą valstybe ir jos ateitimi!

Primename, kad balandžio 12 d. medikų, mokytojų ir mokslininkų atstovai pasirašė bendrą kreipimąsi į visuomenę ir valdžios atstovus reikalaudami pokyčių viešajame sektoriuje ir apskritai pačioje valstybėje.

LŠDPS taip pat informuoja, jog praeitų metų lapkritį Vyriausybei įteikti LŠDPS suvažiavime iškelti reikalavimai.

LŠDPS inf.