Jungtinė atstovybė kreipėsi į kolegas dėl bendrų veiksmų

2014-08-26

Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė, į kurią yra susibūrusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“, rugpjūčio 22 d. raštu kreipėsi į Lietuvos švietimo profesinę sąjungą ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinę sąjungą dėl švietimo šakos profesinių sąjungų iškeltų reikalavimų vykdymo ir streiko skelbimo.

Kolegos informuojami apie prisistatymą deryboms dėl kolektyvinės sutarties, apie įteiktus reikalavimus Švietimo ir mokslo ministerijai bei pastarosios vengimą įsipareigoti švietimo šakos darbuotojams.

Neabejojame, jog profesinės sąjungos, atstovaudamos Lietuvos švietimo šakos darbuotojams, privalo susitelkti ir inicijuoti pokyčius bei siekti realaus jų įgyvendinimo. Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė palaikė Jūsų inicijuotą mitingą ir aktyviai jame dalyvavo. Kviečiame ir toliau kartu siekti pokyčių švietimo sistemoje ir prisijungti prie Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės bei kartu dalyvauti derybose dėl iškeltų reikalavimų, o deryboms nepavykus – kartu organizuoti nacionalinį šakos streiką“, – rašoma penkių profesinių sąjungų vadovų pasirašytame rašte.

LŠĮPS ir LŠPS sprendimo jungtinė atstovybė lauks iki rugsėjo 5 d.