Jungsis trys švietimo organizacijos

2014-02-19

Vasario 18 d. Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkai Aldona Kindurienė, Ramutė Minkevičienė ir Andrius Navickas pasirašė ketinimų jungtis protokolą.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ būstinėje susirinkęs trijų organizacijų aktyvas aiškinosi kiekvienos iš profesinių sąjungų struktūros, nario mokesčio, narystės tarptautinėse organizacijose ir kitus klausimus. Vieningai sutarta, kad profesinių sąjungų jungimosi sąlygas numatantis sutarties projektas turi būti parengtas iki šių metų gegužės 1 d., tai įtvirtinta ir protokole. Sutarties projektą rengs bendra paritetiniais pagrindais sudaryta darbo grupė.

„Atlyginimai mažėja, o mūsų vizitai ir raštai ministerijai daugeliu klausimų nesulaukia tinkamos reakcijos. Gauname atsakymus, kad dabar dar ne laikas, galbūt – kai pagerės finansinė situacija ir panašiai, todėl manome, kad turime telkti jėgas, suvienyti žmogiškus ir finansinius išteklius bei pradėti galvoti apie kitokius „kalbėjimosi“ metodus su valdžia, – susitikime sakė A. Navickas. – Be to, sujungę organizacijas savivaldybėse galime ir ten išspręsti nemažai klausimų, juk žinome, kad savivaldybėse lėšos dažnai pradingsta“.