J. Kiškienė: privalomas mokamas testavimas būtų didelė našta mokytojams

2021-10-10

Vyriausybė yra patvirtinusi darbų ir veiklos sričių sąrašą, į kurį patenkantys darbuotojai, jei neturi imuniteto nuo COVID-19, t. y. nepaskiepyti ir COVID-19 nepersirgę darbuotojai, privalo periodiškai tikrintis, ar neserga. Šiuo metu privalomas profilaktinis testavimas vykdomas atliekant greituosius antigeno testus kas 7-10 dienų, vidutiniškai 3 kartus per mėnesį.  

Netrukus, nuo gruodžio 1 dienos, už privalomus testus nuo COVID-19 turės sumokėti patys darbuotojai, kuriems testuotis privaloma. Tokį įstatymo projektą Vyriausybė teikia Seimui svarstyti skubos tvarka. Projekte siūloma nustatyti, kad esant valstybės apmokamoms vakcinoms, tyrimai turi būti „finansuojami darbuotojo lėšomis arba darbdavio sprendimu – darbdavio lėšomis, išskyrus atvejus, kai darbuotojai negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų“.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga nepritaria privalomam mokamam testavimui.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Vilniaus miesto susivienijimo pirmininkės Jurgitos Kiškienės teigimu, privalomas testavimas savo lėšomis būtų didelė našta mokytojams. ,,Manau,  kad ypatingai tai būtų sudėtinga vyresnio amžiaus mokytojams arba mokytojams, turintiems mažą darbo krūvį ir uždirbantiems nedaug. O skiepytis ne visi mokytojai gali dėl sveikatos problemų“, – TV3 Žinioms sakė J. Kiškienė.

Šių metų rugpjūčio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) išplėstiniame tarybos posėdyje buvo priimta bendra Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pozicija dėl testavimo ir skiepijimo – kiekvieno teisė yra rinktis skiepytis ar nesiskiepyti, bet valstybė turi  garantuoti nemokamą testavimą tiems, kas nesiskiepija.

 Daugiau šia tema čia (nuo 00: 11:31)

LŠDPS informacija