J. KIŠKIENĖ APIE MINISTERIJOS REKOMENDACIJAS: RUGSĖJĮ ATEISIME Į MASINĘ VIRUSO PASIDALIJIMO VIETĄ

2020-08-24

Duodama interviu LRT žurnalistei A.Murauskaitei Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Vilniaus miesto susivienijimo pirmininkė ir Vilniaus Žemynos progimnazijos anglų kalbos mokytoja Jurgita Kiškienė reiškė susirūpinimą dėl artėjančios mokslų metų pradžios: „Mokytojai sutrikę ir sunerimę. Valstybėje yra ekstremali padėtis. Ligoninėms viskas aišku. O mes ateiname į tūkstantinę mokyklą – masinę viruso pasidalijimo vietą. Tuos srautus suvaldyti – misija neįmanoma, nerealu. Rugsėjo 1-osios šventę dar galima sudėlioti, bet sudaryti pamokų tvarkaraštį – nepakeliamas vargas. Gal rugsėjį į mokyklą galėtų eiti tik pradinukai ir penktokai, kurie nepažįsta mokyklos, mokytojų, kuriems svarbiau fiziškai būti mokykloje, o vyresni vaikai vėliau galėtų ateiti į mokyklą? Bet apie tai reikėjo visiems, ir ministerijai taip pat, anksčiau galvoti“.
Pasak J.Kiškienės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siūlo nerealias rekomendacijas. „ Ministerija langelį sukūrė – atsiųsite klausimėlį, atsakysime. Nesėdėtų už langelio – būtų geriau. Ateitų į mokyklą ir pamėgintų realiai sudėlioti, kaip didelei mokyklai gyventi“, – teigė J. Kiškienė.

Daugiau skaitykite:

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1218089/mokytojai-apie-ministerijos-rekomendacijas-rugseji-ateisime-i-masine-viruso-pasidalijimo-vieta?utm_medium=Social&

Tuo tarpu LRT Panoramai J. Kiškienė kalbėjo apie nesuprantamą ministerijos požiūrį į rekomendacijas: „Išleistos rekomendacijos, kurios privalomos. Kaip tai gali būti? Rekomenduojama, paskui privaloma. O dar geriau, kai išgirsti mintį, jog direktoriai gali pakeisti rekomendacijas proto ribose ir už tai nebus sankcijų. Ką tai reiškia? Tai dabar tikrins protą ar kaip?“ – stebėjosi ji.

Daugiau žiūrėkite:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000119153/i-mokykla-uz-savaites-o-tevai-nerimauja-iki-siol-nera-aisku-kaip-tures-vykti-pamokos )