Išreiškia palaikymą ketinantiems streikuoti mokytojams

2023-08-25

Seimo vicepirmininko Vytauto Mitalo teigimu, nors mokytojų planuojamas streikas yra kraštutinė priemonė, politikai turi surasti lėšų atlyginimų didinimui ir vėl iškelti švietimą į pirmą vietą. „Laisvietis“ teigia suprantantis mokytojų lūkestį dėl atlyginimų didinimo, nes, anot jo, darbo užmokesčio augimas yra ir politinių partijų sutartas siekis.

Anot V. Mitalo, dėl darbo užmokesčio didinimo buvo susitarta pačių politinių partijų, todėl, pabrėžė jis, toks mokytojų lūkestis yra suprantamas. „Na, streikas yra kraštutinė priemonė, bet aš iš dalies suprantu lūkestį, kad jeigu visos politinės partijos susitarė, jeigu mes iš tikrųjų per ganėtinai sudėtingus laikus išvairavome nekaldami gilyn į biudžeto deficitą, (…) gal jau dabar, susitvarkius kai kuriems išorės faktoriams, galėtumėme grįžti prie to, ką visos partijos sakė apie numerį vieną ir švietimą vėl iškelti į pirmą planą“, – komentavo politikas.

Pasak V. Mitalo, politikai turi surasti lėšų mokytojų atlyginimų didinimui, kad būtų įgyvendintas nacionalinis susitarimas dėl švietimo politikos.

„Aš manau, kad tų pinigų reikia labai rimtai paieškoti tam, kad mokytojų lūkestis dėl atlyginimų, kuris yra ne tik lūkestis, bet ir politinių partijų susitarimas, būtų įgyvendintas“, – akcentavo „laisvietis“. Vis dėlto, V. Mitalo teigimu, politinių partijų sutartas siekis, kad kitais metais pedagogų atlyginimas siektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio, yra logiškas ir įgyvendinamas. „130 proc. vidutinio darbo užmokesčio yra ir sutartas siekis, ir logiškas siekis. 130 proc. nuo vidutinio atlyginimo, mano nuomone, yra tikrai pakankamai aiškus rodiklis, kurį pasiekus turėtų būti geriau ir bus geriau. Ypač žinant, kad vidutinis atlyginimas Lietuvoje, kad ir šiemet, žada apie 10 proc. didėti“, – sakė politikas.

Lrytas.lt ,,Lietuvos diena” 2023-08-23