Dėl techninių nesklandumų per dešimtokų lietuvių kalbos ir literatūros PUPP daliai mokinių pradingo jų rašytas rašinys (L. Bručkienės komentaras)

2024-05-28

Dėl techninių nesklandumų per dešimtokų lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinių ugdymo pasiekimų patikrinimą (PUPP) daliai mokinių pradingo jų rašytas rašinys.
 
LŠDPS pirmininko pavaduotoja L. Bručkienė: ,,Turbūt virtualiai laikyti valstybinus brandos egzaminus gerokai per anksti. Ir visų pirma todėl, kad dar nemaža nesklandumų, nesusipratimų, klaidų tiek ruošiant užduotis, tiek jas pateikiant vertinimui. Šių metų lietuvių kalbos ir literatūros PUPP (rašinys) – geriausia tokios situacijos iliustracija. Klaidų visiems pasitaiko, bet kažkaip vis apima déjà vu jausmas: pirmoji NŠA reakcija – kalti arba mokiniai, arba mokytojai/vykdytojai. Iš tiesų ką dabar (kaip ir su tarpiniais) turėtų padaryti paties aukščiausio lygio NŠA vadovai – tai mažų mažiausiai atsiprašyti moksleivių ir jų mokytojų – už neaiškiai įvardintus sistemos pakeitimus, už sukeltą papildomą stresą ir įtampą, už apviltus lūkesčius. O jeigu būtų dar reiklesni savo darbo kokybei, tai atsakingi asmenys galėtų ir … (pratęskite, kaip jums patiems atrodo). O kol kas nežinia kiek šimtų/tūkstančių mokinių turės apsispręsti, kaip elgtis, norint ištaisyti NŠA darbo broką.”
 
Daugiau skaitykite https://www.delfi.lt/projektai/studijos2024/dingusiu-desimtoku-atsiskaitymu-istorijos-tasa-bandys-is-sistemos-istraukti-darbus-120020055