Sausio 29 d. darbą baigė Ministro Pirmininko 2014 m. rugpjūčio 27 d. potvarkiu sudaryta darbo grupė pasiūlymams dėl mokinių ugdymo kokybės, veiksmingumo, pedagogų socialinių sąlygų gerinimo ir bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkymo parengti.
Prieš paskutinį posėdį susitikę šešių švietimo darbuotojus vienijančių profesinių sąjungų atstovai vieningai konstatavo, jog Švietimo ir mokslo ministerija „neatliko namų darbų“. Nei numatyti terminai, nei finansavimas profsąjungų netenkina. „Daug klaustukų, daug neatitikimų“, – sakė vienas profsąjungų susitikimo iniciatorių Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Eugenijus Jesinas.Daugumą papiktino darbo grupės veiklos organizavimo trūkumai: medžiaga atsiunčiama vos prieš dvi dienas iki posėdžio, protokolai derinami po mėnesio, kai sunku smulkiai atgaminti, apie ką kalbėta, o pertrauka tarp paskutinio ir priešpaskutinio posėdžio buvo ilgesnė nei mėnuo.
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas savo ruožtu pasveikino kolegas, pagaliau pamačiusius, jog Švietimo ir mokslo ministerija tik imituoja veiklą. Jau vien tai, kad darbo grupės darbas taip ištęstas ir nukeltas į kitus finansinius metus, rodė, jog artimiausioje ateityje jokių pokyčių nebus.
Tai savotiškai patvirtino darbo grupės posėdyje dalyvavęs finansų viceministras Edmundas Žilevičius, pakvietęs „neapgaudinėti patiems savęs“ ir nemanyti, jog net ir priėmus kokius nors dokumentus tam atsiras ir finansavimas. Be to, pasak jo, Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, Lietuvoje išlaidos švietimui ir taip viršija „visas Europos normas“.
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis posėdžio pradžioje paminėjo, jog darbo grupė turėtų apsispręsti, ar tęsia darbą, ar „sustoja ties vieta, ką padarėm ir einame į Vyriausybę, prašydami įgaliojimų derėtis kolektyvinės sutarties formate“. Jis taip pat informavo, kad ką tik susitikęs su Premjeru, o šis pasiūlęs dėl klausimų, dėl kurių nesutariama darbo grupėje, susitikti „pas jį“.
Toks susitikimas turėtų įvykti po dviejų savaičių.
„Darbo grupės rezultatai mūsų netenkina, jos veiklą vertiname neigiamai. Ministrui Pirmininkui taip ir pasakysim. O visos profsąjungos kartu galvosim, kokius žingsnius darysime toliau“, – po susitikimų sakė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.