Tarptautinę darbo dieną minint. Dabar. Kiekvieną dieną. Kartu su mokytojais ir švietimo darbuotojais

2021-05-01

Kiekvienais metais Tarptautinė darbo diena yra proga atkreipti dėmesį į darbuotojų teises bei saugias darbo sąlygas.
COVID- 19 pandemija įtakojo pokyčius visose gyvenimo srityse, sukeldama daug iššūkių ir profesinėse veiklose. Tokia situacija  parodė mums, kokie svarbūs yra dirbantys žmonės,  tarp jų –  mokytojai.

Nuo pat pandemijos pradžios mokytojai ir kiti švietimo specialistai susidūrė su didžiuliais iššūkiais. Visų pirma, jie turėjo pritaikyti ir pakeisti savo mokymo metodus ugdymo procese ir bendravime su mokiniais ir studentais. Taip pat švietimo darbuotojai yra vieni iš labiausiai paveikti viruso. 

Tarptautinės organizacijos The European Trade Union Committee for Education (ETUCE) teigimu, šiuo laikotarpiu  švietimo darbuotojai yra priešakinėse linijoje ir visų vyriausybių prioritetas turėtų būti mokytojų teisių ir jų sveikatos saugumo užtikrinimas. Toks taip pat  yra ir esminis ETUCE ir visos jų narių organizacijų tikslas. 

Šiandien ETUCE nori padėkoti visiems dėstytojams, akademikams ir kitam švietimo personalui, taip pat jų profesinėms sąjungoms už visą atliktą darbą ir jų nuolatinę kovą teikiant kokybišką švietimą, kuris paruoštų jaunimą gyvenimui šiomis nepaprastai sunkiomis aplinkybėmis.

Informacija paruošta pagal ETUCE inf.  Daugiau

The European Trade Union Committee for Education  (ETUCE) yra 127 švietimo profesinių sąjungų federacija 51 Europos šalyje, iš viso atstovaujanti 11 milijonų narių.