Aukštojo Moxlo fakulteto studentai solidarizuojasi su pedagogais

2015-12-03

alt

Gruodžio 2 d. Aukštojo Moxlo fakultetas Kaune surengė diskusiją „Mokytojų streikas! Kas vyks ir kaip solidarizuotis?“, kurioje dalyvavo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, jo pavaduotoja Erika Leiputė-Studžienė. Aukštojo Moxlo fakulteto studentai susitiko su mokytojais norėdami iš jų pačių išgirsti jų reikalavimus ir pasipriešinimo taktikas, išreiškė poreikį suvienyti tam tikras švietimo sistemos dalis, buvo svarstoma, kaip įgyvendinti bendradarbiavimo galimybes.

Aukštojo Moxlo fakultetas visuomenei tapo žinomas tada, kai šių metų Rugsėjo 1-osios minėjimą prie Vytauto Didžiojo universiteto jie paįvairino akcija, kuria norėjo kritiškai įvertinti aukštojo mokslo suprekinimą bei studentų kasdienybės problemas. 

A. Navickas informavo apie pirmą kartą Lietuvoje nacionalinį kolektyvinį ginčą nagrinėjusios taikinimo komisijos darbą, apie profsąjungų keltus reikalavimus, apie profsąjungų bendradarbiavimą. Susirinkusieji domėjosi praktiniais streikavimo aspektais, kiek profsąjungos nori ir gali daryti įtaką ugdymo procesams mokyklose, kiek realu keisti švietimo sistemą „iš apačios“ ir pan.

altDiskusijoje dalyvavęs LPS „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas ir UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profsąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius pasidalino mintimis, kaip streikuosiančius mokytojus palaikys transportininkai. Taip pat diskutuota, kaip Aukštojo Moxlo fakulteto studentai galėtų solidarizuotis prie švietimo darbuotojų streiko.

Aukštojo Moxlo fakultetas taip pat pakvietė į generalinę universitetų darbuotojų ir studentų asamblėją, kuri įvyks gruodžio 11 d., 16 val., VDU Mažojoje salėje. „Neužsiimsime „profesionalia“ politika, nevaidinsime svarbiausio visuomenės elemento. Autonomiško mokslo esmė – nepaklusti nei laisvosios rinkos logikai, nei „žinojimo privilegijai“, ne atsiriboti nuo pasaulio, o kurti erdvę socialiniams pokyčiams. Prof. doc. dr. gali pasilaikyti svajingus pasisvaičiojimus apie akademinę laisvę, priklausančią daugiausiai nuo statuso dydžio, sau. Sprendimus priimsime tiesiogiai, ne per geriau už mus mūsų gyvenimus išmanančius „ekspertus“ ir „atstovus“, – teigiama asamblėjos organizatorių kvietime. 

LŠDPS inf.