Šaukiamas Lietuvos mokytojų suvažiavimas

2018-11-21

Antrą savaitę Lietuvoje vyksta ugdymo įstaigų streikas. Lapkričio 21 d. prie jo su dar devyniomis įstaigomis prisijungė ir didžiausia Lietuvos mokykla – Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija. „Etatinis darbo apmokėjimas, kuris turėjo tapti gėriu, šiandien virto interpretacijų erdve: už tą patį darbą mokytojai visoje Lietuvoje gauna skirtingai, – kreipimesi į bendruomenę rašo mokyklos streiko komitetas. – Pirmiausia buvome supriešinti tarpusavyje, vėliau su mokyklos administracija, o kai susivokėme, kas vyksta, nusprendėme vienytis ir streikuoti“.

Tuo tarpu lapkričio 22 d., 15.30, Vilniaus mokytojų namų didžiojoje salėje įvyks Lietuvos mokytojų suvažiavimas. Į jį pakviesta švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, aukščiausi šalies vadovai bei politinių partijų lyderiai. Vykstančiomis pertvarkomis pasipiktinę pedagogai iš visos Lietuvos tikisi išgirsti atsakymus, kaip ir kada iš esmės bus imtasi spręsti iškilusias problemas.

Streiką organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovai lapkričio 21 d., 15 val., kviečiami į Švietimo ir mokslo ministeriją, o lapkričio 22 d., 10.30 val., numatytas susitikimas Prezidentūroje.

„Kaip jau ne kartą minėjome, pažadų mums neužteks, tikimės labai konkrečių sprendimų. O kol jų nebus, streikų banga risis per Lietuvą. Yra ugdymo įstaigų, kurios numačiusios prisijungti prie streiko kitą savaitę“, – teigia LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

LŠDPS reikalauja nedelsiant atsisakyti absurdiškos darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos ir įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiu kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 val. skirta kitiems darbams. Taip pat – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

 

LŠDPS informacija