Auga Švenčionių rajono susivienijimo gretos

2013-08-31

Rugpjūčio 30 d. įsteigta LŠDPS organizacija Pabradės „Ryto“ gimnazijoje. Jos pirmininke tapo Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Asta Andrijauskienė (nuotr. pirma iš dešinės). Tai jau ketvirtoji ugdymo įstaiga Švenčionių rajone, kurios darbuotojai įsijungė į neseniai įsteigtą LŠDPS Švenčionių rajono susivienijimą.

Darbuotojų susirinkimą, kurio pirmoje dalyje dalyvavo ir gimnazijos direktorė Laima Markauskienė, pradėjo Švenčionių susivienijimo pirmininkė Dovilė Maslianikienė. Ji pristatė LŠDPS pirmininką Andrių Navicką, kuris pasidžiaugė, kad darbuotojai rajone buriasi organizuotai veiklai. Jis taip pat supažindino susirinkusiuosius su LŠDPS, su jos veiklos principais, kalbėjo apie socialinį dialogą ir kylančius konfliktus.

Susivienijimo pirmininkė D.Maslianikienė papasakojo apie susivienijimo susikūrimo ištakas. Pirmininkės pavaduotoja Snieguolė Veličkienė pridūrė, jog mintys apie padorų lygiaverčių partnerių dialogą sklandė jau seniai, tačiau realių veiksmų pradėta imtis tik šių metų balandį. Viena iš susivienijimo steigėjų Virginija Duksienė informavo, jog tik dėl specialiųjų pedagogų profesinės sąjungos aktyvumo pernai pavyko užkirsti kelią darbo sąlygas specialiesiems pedagogams bloginantiems sprendimams. Kitas susivienijimo pirmininkės pavaduotojas Edgaras Maslianikas pasidžiaugė neseniai įvykusiais LŠDPS mokymais, kurie davė daug žinių, kuriuos jau pradėta taikyti praktikoje.