Birželio 11 d. Seimo Švietimo ir mokslo komitetas surengė klausymus dėl įstatymų projektų, kuriais siekiama įdiegti mokytojų etatinio apmokėjimo tvarką. Nors komiteto pranešime spaudai teigiama, jog klausymų tikslas – išgirsti visų suinteresuotų pusių nuomones ir pastebėjimus dėl šių pataisų, tačiau švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė jautriai reagavo į kritiką, kurios ypač netrūko, o kritikavusiuosius kaltino naudojant demagogiją ir populizmą. Projekto kritikai prašė skubotos reformos nepradėti įgyvendinti nuo rugsėjo 1 d.
Renginyje dalyvavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas ir pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius.
Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas renginyje pirmą kartą pristatė etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelį kartu su mokyklų finansavimo ir ugdymo įstaigų tinklo pokyčiais.
Projekto privalumus gyrė ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius. Anot jo, įvedus etatinį darbo apmokėjimą didžioji dauguma šalies mokytojų dirbs visą darbo savaitę, t. y. 36 val. Tačiau kaip tas bus padaryta, teigė nežiną nei mokyklų vadovai, nei didžiausios savivaldybės – Vilniaus miesto – atstovai. To nepaaiškino ir žmonės iš ŠMM teigdami, jog į kai kuriuos klausimus išties dar nėra atsakymų.
Tris valandas trukusio renginio pabaigoje kalbėjo ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. „Prisidengiant socialinio jautrumo kauke bandoma išprievartauti švietimo sistemą. Mums sakoma, kad mes kvailiai, nesuprantam, kad tai geras dalykas, surandami tie, kurie palaiko už rankų ir bando padėti prievartautojui pasiekti tinkamą rezultatą“, – sakė jis.
Pirmininkas replikavo Seimo nariui Arūnui Gumuliauskui, kuris teigė, jog visos profesinės sąjungos esą palaikančios ŠMM parengtą modelį ir tik viena priešinasi: „Seimo narys gal nežino, kad kolegos masiškai išstoja iš tos profesinės sąjungos, kuri uoliausiai palaiko šį modelį“.
A. Navickas taip pat sukritikavo vienos mokyklos direktorės išsakytą poziciją, kad etatinis jos mokyklai puikiai tinkąs ir ji nesuprantanti, kodėl vadovai taip priešinasi. Jo teigimu, į jį kreipiasi mokyklų vadovai, kurie skundžiasi, jog pateiktos skaičiuoklės neleidžia mokytojams skirti valandų iš vadinamosios trečiosios kišenės (mokyklos bendruomenei), todėl mokytojai ir toliau nepasidalina krūvio. „Todėl tai, ką čia bandoma mums įpūsti, yra netiesa ir propaganda“, – replikavo jis.
LŠDPS vadovas priminė, jog LŠDPS suvažiavimas priėmė sprendimą nepritarti tokiam modeliui. „Mes nuo šio projekto atsiribojame, jam nepritariame, nes jis yra netinkamai parengtas. Geras dalykas tiesiog sutryptas, ir dabar bus labai sudėtinga morališkai prikelti etatinio idėją“, – sakė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.
Primename, jog Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimas kreipėsi į Seimo narius prašydami atidėti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemos įvedimą nuo rugsėjo 1 d.
Primename, kad Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimas kreipėsi į Seimo narius prašydami atidėti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemos įvedimą nuo rugsėjo 1 d. Rašte, kurį pasirašė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, VŠPS pirmininkė Rūta Osipavičiūtė ir LMŠMPS Klaipėdos susivienijimo vadovė Laima Juknienė, išdėstyti argumentai, kodėl nereikia skubėti su naująja apmokėjimo sistema.
LŠDPS inf.