A. Navickas: mokytojai turi teisę abejoti

2021-03-02

Daliai mokytojų suabejojus vakcinos „AstraZeneca“ patikimumu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) praeitą savaitę sukvietė  švietimo srities atstovus padiskutuoti ir išklausyti ekspertų nuomonės. Pasirodo, kad, skirtingai nei skelbta anksčiau, dabar ji tinka ir vyresniems asmenims, taigi pradėti skiepyti ir vyresni nei 55 metų amžiaus mokytojai.  

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovas Andrius Navickas  teigia, jog mokytojai suabejojo šios vakcinos patikimumu pasigirdus įvairiems ekspertų ir medikų svarstymams. ,,Tos abejonės kilo labiau ne iš mokytojų tarpo, bet girdėjome tam tikrų medikų ar ekspertų įvairius svarstymus, kad ta vakcina mažiau tinka vyresnio amžiaus žmonėms. Mokytojų vidutinis amžius, kaip žinome, yra gerokai virš 50, todėl natūralu, kad tos abejonės, kilusios viešojoje erdvėje, tos diskusijos atsiliepė ir mokytojų pasirinkimui, nenorui skubėti ar atsisakyti minimos vakcinos, palaukti kitos siūlomos“, – Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „24/7“ kalbėjo jis.

,,Mokytojų vidutinis amžius, kaip žinome, yra gerokai virš 50, todėl natūralu, kad tos abejonės, kilusios viešojoje erdvėje, tos diskusijos atsiliepė ir mokytojų pasirinkimui, nenorui skubėti ar atsisakyti minimos vakcinos, palaukti kitos siūlomos.“

Abejonių dėl „AstraZeneca“ vakcinos patikimumo kyla ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Daugiausia dvejojama dėl amžiaus, iki kurio galima skiepyti šia vakcina, jos veiksmingumo ir šalutinio poveikio.

LŠDPS vadovas Andrius Navickas įsitikinęs, kad klausimai, kuriuos kelia šalies pedagogai, yra natūralūs ir jie turi teisę abejoti. Tuo tarpu abejojimas vertinamas per daug neigiamai. ,,Tie klausimai yra tikrai natūralūs.  Todėl kartais įžeidžia pasakymai, jog mokytojai negali abejoti. Dėl šios priežasties jie  pradedami žeminti, o toks elgesys nėra toleruotinas‘‘,- aiškino A. Navickas.

,,Tie klausimai yra tikrai natūralūs.  Todėl kartais įžeidžia pasakymai, jog mokytojai negali abejoti. Dėl šios priežasties jie  pradedami žeminti, o toks elgesys nėra toleruotinas.‘‘

Savo ruožtu Švietimo, mokslo  ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tvirtina, kad skiepytis atsisakančių mokytojų dalis – ,,nereikšmingas skaičius“, ir tai esą tėra pavieniai atvejai.  Pati ministrė planuoja skiepytis,  kai ateis eilė , nes tiki mokslu. Ir jei tai bus vakcina ,,AstraZeneca‘‘, skiepysis bendra tvarka.

Visa video įrašą žiūrėkite čia

Skaitykite daugiau

LŠDPS informacija