A. Navickas: mokinių rudens atostogų laiką prailginti reikėjo, tik buvo galima skirti dar kelias papildomas dienas

2021-10-22

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nusprendė mokinių rudens atostogas pratęsti dviem dienomis.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas sutinka, kad atostogų laiką prailginti reikėjo, tačiau, jo teigimu, buvo galima skirti dar kelias papildomas dienas.

„Akivaizdu, kad inkubacinio laikotarpio po švenčių reikėjo ir tai optimaliausias sprendimas, tik, mano nuomone, pratęsimas galėjo būti ilgesnis. Manau, kad papildomos kelios dienos ugdymo rezultatams ar pasiekimams nebūtų turėję įtakos, nes mokslo metai jau kurį laiką ir taip yra nemažai prailginti“, – Eltai sakė A. Navickas.

LŠDPS pirmininkas baiminasi, kad dvi dienos gali būti nepakankamas laiko tarpas pastebėti ligą ir sustabdyti jos plitimą, todėl vėliau gali tekti apsvarstyti grįžimą prie nuotolinio mokymo.

„Dvi dienos geriau negu nieko, tačiau, klausimas, ar nepadarius pakankamos pertraukos, nereikės gailėtis ir pereiti prie nuotolinio mokymosi. Pirminis siūlymas buvo savaitė, tai galbūt papildomos trys dienos visgi būtų tas periodas, kuris padėtų labiau apsisaugoti“, – kalbėjo A. Navickas bei pridūrė, kad sprendimui įtakos galėjo turėti moksleivių tėvų iniciatyva.

 Daugiau čia