A. Navickas LRT laidoje ,,LRT Forumas’’: iš šios švietimo ministrės tikėtasi labai daug, tačiau kol kas pokyčių nesulaukta

2021-10-12

Laidoje „LRT Forumas“ aptariant švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės veiklą, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas neslėpė, kad iš šios ministrės tikėtasi labai daug, tačiau kol kas, jo teigimu, pokyčių nesulaukta.

,,Švietimo sistema išgyveno ne patį geriausią laikotarpį  prie praėjusios vyriausybės ir buvo daug įtampos. Lūkestis dabartinei ministrei buvo, kad sistema būtų pasukta į priešingą pusę: daug yra čia neskaidrios sistemos liekanų, kurios buvo sukurtos ankstesnės vyriausybės, nemažai finansinių išteklių, kurie patenka į švietimo sistemą, bet tiesiog dažnai dingta.

Iš ministrės buvo noras kažką keisti, tačiau ministrė tiesiog patogiai naudojasi tomis pačiomis priemonėmis, sukuria tokias pat darbo grupes, kurios iš esmės nieko nesprendė. O pasitikėjimas mokytojų turbūt galutinai žlugo, gavus pirmus atlyginimus. Tai vėlgi sistemos tas pats trūkumas – daugumai mokytojų sumažėjo atlyginimas už pirmą šių mokslo metų mėnesį“, – komentavo A. Navickas.

Anot jo, pastarieji ministrės pažadai didinti mokytojų algas nuo sausio mėnesio vertinami kaip pavėluota reakcija į švietimo bendruomenės pastabas.

,,Atkurti pasitikėjimą nesprendžiant kitų klausimų sudėtinga. Tie visi pažadai pagerinti mokinių mokymosi sąlygas, mažinti klases, pagerinti etatinio mokytojų apmokėjimo modelį buvo tiesiog pamesti pažadai. O ir kalbėdama apie tą siūlymą didinti atlyginimas ministrė blaškosi: sakė, jog  lyg nelogiška didinti nuo sausio, dabar jau didina”, – kalbėjo profsąjungos lyderis.

Visą  įrašą galite žiūrėti čia

Daugiau informacijos rasite čia