A.Navickas iš Švietimo ministerijos tikisi aiškios komunikacijos ir įvertinti turimą patirtį organizuojant ugdymą nuo rugsėjo, o mokamą testavimą vertina skeptiškai

2021-07-23

Nors rugsėjį ketinama grįžti prie kontaktinio ugdymo, tiesa, dalis pamokų gali išlikti nuotolinės.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga  (LŠDPS) iš Švietimo ministerijos tikisi aiškios komunikacijos ir įvertinti turimą patirtį organizuojant ugdymą nuo rugsėjo. ,,Reikia įvertinti įvairią patirtį mokyklų, kurios jau ir  buvo grįžusios į kontaktinį ugdymą ir kokios joms kilo problemos organizuojant ugdymą mokyklose.  Tuo tarpu, kaip žinom, didesnioji dalis mokyklų šiuos mokslo metus ir užbaigė nuotoliniu būdu”, – kalbėjo Delfi diena LŠDPS pirmininkas A. Navickas.

Taip pat pasigirdo politikų kalbų dėl mokamų testų: suteikti galimybę nemokamai testuotis brangiau nei skiepytis  ir dėl šios priežasties siūloma padaryti testavimą mokamu.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga tokią idėją vertina skeptiškai. ,,Iš laisvų pažiūrų ar iš Laisvės  partijos atstovų girdėjome tokius pasiūlymus, kurie nekaip skamba. Vigi didžioji dauguma – 70 procentų – mokytojų jau pasiskiepijo. Taip pat yra dar nemažai mokytojų, kurie dirbo nuotoliniu  būdu ir nematė prasmės skubėti skiepytis. Tai prieš rugsėjo pradžią turbūt irgi nemažai dar pasiskiepys. Visgi tai  turėtų būti mūsų nuomonė ir laisvė  rinktis”, – stebėjosi politikų pasiūlymais A. Navickas.  

Visą video įrašą šia tema žiūrėkite čia (nuo 00:08:20 )