A. NAVICKAS: AR MOKYTOJAMS UŽTEKS JĖGŲ DIRBTI IR KLASĖSE, IR NUOTOLINIU BŪDU?

2021-01-04

Šiandien Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos  pirmininkas Andrius Navickas, atsakydamas į ŽINIŲ RADIJO žurnalisto Tomo Loibos klausimus, teigė, kad po Žiemos atostogų į mokyklas grįš tik tie ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokiniai, kurių tėvai neturi galimybės dirbti namuose (pašnekovo nuomone, tokių vaikų neturėtų būti labai daug, tikslesnis jų skaičius galėtų paaiškėti artimiausiu metu). Visi kiti mokiniai mokysis nuotoliniu būdu .

Daug dėmesio diskusijoje buvo skirta mišriajam ugdymui. Pašnekovas pabrėžė, kad bene daugiausiai problemų  šiuo metu ir kyla svarstant, kas yra tas mišrusis ugdymas ir kaip jis turi būti vykdomas. „Mišrusis mokymas yra sunkus procesas, kurį sudėtinga valdyti. Kai klasėje yra 25 – 30 mokinių, užtikrinti kokybišką ugdymą bus išties rimtas iššūkis. Apie jo rezultatus bus galima kalbėti tik proceso metu ar jam pasibaigus,“ – teigia Andrius Navickas.

LŠDPS pirmininkas apgailestavo, jog mokytojai dažnai turi patys susikurti savo mišraus ugdymo modelį bei vesti   ir realias, ir virtualias pamokas. Tuomet  darbo krūvis ženkliai padidėja. „Mokytojai, norėdami pasiekti geriausio rezultato, tiesiog aukojasi, dirba dvigubai,“ – sako A. Navickas.

„Mokytojai, norėdami pasiekti geriausio rezultato, tiesiog aukojasi, dirba dvigubai.“

Paklaustas apie mokytojų sergamumo COVID – 19 statistiką, Andrius Navickas apgailestavo, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija  konkrečios, tikslios statistikos visuomenei nepateikia, ir išsakė viltį, jog tikisi kitokios, aiškesnės, skaidresnės, naujos Vyriausybės pozicijos ir sprendimų visais svarbiais švietimo bendruomenei klausimais.

Visą įrašą rasite čia

LŠDPS informacija