6 mokyklos Zarasuose streikuos ir pirmadienį

2012-09-14

Penktadienį daugiau nei valandą trukęs Zarasų mero Arnoldo Abramavičiaus ir švietimo darbuotojų susitikimas nedavė vaisių. Mokyklų darbuotojai streiko nestabdys, nors buvo pasiruošę tai padaryti. „Jei būtų šaukiamas tarybos posėdis ir tęsiamos derybos su mumis, stabdytume streiką“, – sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Zarasų susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas.

Derybininkai sutarė, kad miesto taryba rinksis rugsėjo 21 dieną ir iš naujo svarstys klausimus, dėl kurių mokytojai streikuoja. Taip pat Zarasų meras A. Abramavičius su švietimo darbuotojų atstovais vėl susitiks pirmadienį, jei reikės – ir vėliau kasdien tuo pačiu metu.

„Problema, kad meras nepasirašė susitikimo protokolo, neaišku, ar jis pritaria tam, ką sutarėme, situacija toliau lieka neaiški“, – sakė A. Navickas. LŠDPS Zarasų susivienijimo atstovai pasisiūlė rašyti susitikimo protokolą – įrašinėjo, užrašė ir pateikė merui pasirašyti.

„Parašo negavome, meras ėmė aiškinti, kad dalyvauja derybose ES, žino, kaip viskas turi būti, ir kad mes turime dar labiau nusileisti. Mes tikrai neskambinsime ir neklausime, ar jis sutinka su susitikimo rezultatais. Lauksime mero iniciatyvos“, – kalbėjo švietimo darbuotojų atstovas.

Šešios Zarasų rajono mokyklos streikuoja nuo trečiadienio. A. Navicko teigimu, dar viena mokykla palaiko streikuotojų reikalavimus, tačiau dar nepatvirtino, ar prisijungs prie streiko.

Su Zarasų meru portalui susisiekti nepavyko.

„Lietuvos rytas”