Įvyko kasmetiniai LŠDPS mokymai

2018-08-24

alt

Rugpjūčio 20-21 dienomis kaimo turizmo sodyboje Molėtų rajone įvyko kasmetiniai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) mokymai „Socialinis dialogas švietimo įstaigoje. Pedagogo juridinės ir vadybinės kompetencijos plėtojimas“. Jame šiemet dalyvavo 60 LŠDPS atstovų iš visos Lietuvos.

Pirmąją dieną Valstybinės darbo inspekcijos Asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Šarūnas Orlavičius apžvelgė darbo santykių aktualijas praėjus metams po naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo.

Vėliau psichologas Vaidas Arvasevičius skaitė paskaitą apie mokytojo (suaugusiojo) autoritetą. Jis dalijos įžvalgomis, kaip ugdyti autoriteto kompetenciją, kad vaikai gebėtų perimti visą patirtį ir išmintį, kuria suaugusieji pasiruošę dalintis. Seminaro dalyviai supažindinti su esminiais autoriteto jėgos pritaikymo principais.

Kitą dieną advokatas dr. Nerijus Kasiliauskas kalbėjo apie visų darbdavio lygmens kolektyvines derybas ir kolektyvinių sutarčių sudarymą, kolektyvinius ginčus, jų sprendimo būdus.

Švietimo ir moklso ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas pristatė švietimo įstaigų finansavimo ir pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo naujoves.

 

LŠDPS inf.