Vilties neprarandame

2019-08-30

alt

Josvydo Elinsko / 15 min. nuotr.

Trečiadienį (08-28) LŠDPS ir ŠMSM derybos tęsėsi. Buvome maloniai nustebinti, kad ŠMSM derybinėje grupėje nebeliko chaosą švietime sukėlusio etatinio modelio autoriaus Aido Aldakausko, kuris ir šiose derybose žlugdė galimybę susitarti.

Susitikimą pradėjęs ministras Algirdas Monkevičius akcentavo, jog jis supranta mokytojų norą kuo greičiau užbaigti kolektyvinės sutarties derybas ir pasirašyti dokumentą. Ministras sutiko, kad būtų racionalu, jog priimti sprendimai būtų įforminti ir oficialiuose teisiniuose aktuose. Tuomet mokyklų direktoriams neliktų galimybės interpretuoti priimtų sprendimų.

Šio susitikimo metu buvo nuspręsta aptarti keturias temas. Derybos prasidėjo mokytojų atlyginimų didinimo klausimo svarstymu. Profsąjungos derybininkams pasiūlius kelti atlyginimus palaipsniui (nuo 2020 m. sausio 1 d. 5 proc., nuo rugsėjo mėn. 10 proc. ir nuo 2021 m. sausio dar 10 proc.), ŠMSM atstovai neprieštaravo, tačiau minėto sutarties punkto pasirašymą atidėjo iki ketvirtadienio 15 val.

Dėl kito klausimo – darbo per mokinių atostogas – ŠMSM kaip išeitį pasiūlė suminę darbo apskaitą. LŠDPS nusprendė konsultuotis su advokatais, išsiaiškinti šios darbo apmokėjimo sistemos privalumus ir trūkumus ir kitose derybose išsakyti savo pastebėjimus bei galimybę sutikti ar atmesti pasiūlymą.

Toliau buvo kalbama apie etato valandų mažinimą. Kaip pamenate, praeitose derybose LŠDPS siekė, kad etato kontaktinių valandų skaičius būtų mažinamas, kol pasieks 18 val. ŠMSM pedagogų veiklos skyriaus vedėja Vilma Bačkiūtė pasiūlė kitose derybose supažindinti su jų turima medžiaga apie 48 šalių mokytojų darbo krūvio sandarą ir gyvenimo sąlygas.

Akivaizdu, kad šiuo klausimu ŠMSM nelinkusi derėtis, todėl bando „tempti“ laiką. Viceministrė Jolanta Urbanovič bandė įtikinti LŠDPS derybinę grupę, kad dėl šio klausimo nereikėtų skubėti (nesunku suprasti, kodėl norima delsti, – visa tai reikalauja papildomo finansavimo, o kur pinigai, ten ŠMSM mato problemą).

Kažkodėl liko pamirštas mokymosi savaičių klausimas, todėl LŠDPS derybininkams jį priminus, buvo nuspręsta prie jo grįžti ketvirtadienį. Taigi kitų derybų metu vėl bus bandoma derėtis dėl tų pačių klausimų, tikintis, kad žodis taps kūnu.

Taigi vilties neprarandame, tačiau kiek jos užteks, parodys laikas. Sekite informaciją apie kitas derybas (09-05) mūsų tinklapyje.

 

LŠDPS informacija