Švietimo ministerija siūlo taupyti didinant klases, peržiūrint pedagogų skaičių ir krūvį

2011-12-29

smm2a

Vyriausybei apsisprendus kitų metų biudžete daugumos sričių išlaidas mažinti 4 proc., trečiadienį pritarta Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymams taupyti. Ministras Gintaras Steponavičius sako, kad finansavimas mokykloms mažės tik nuo rugsėjo. Bus mažinami pervedimai savivaldybėms, o šioms jis siūlo taupyti jungiant klases, peržiūrint pedagogų skaičių ir krūvį.

„Ir savivaldybės, ir mokyklų vadovai, ir mokytojų bendruomenės žinodami tokį finansavimo lygį turės surasti sprendimus dėl krūvių pasiskirstymo, dėl atitinkamų klasių apjungimo dalyje mokyklų“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė G. Steponavičius. Anot jo, klasės jungiamos galės būti kiek daugiau nei 100-e kaimiškų mokyklų.

 

“Vienai s atvejais galima kalbėti apie pensijinio amžiau pedagogus, kitais atvejais mes galime kalbėti apie pasidalinimą to paties krūvio ir gaunant mažesnes pajamas. Žinoma, norėtųsi, kad sprendimai būtų tokie, kad ne visi mokytojai būtų demotyvuoti dėl mažėjančio krūvio. O iš ties, mažėjant mokinių skaičiui, pabrėžiu, kuris kitais metais bus dar mažesnis, atitinkamai ir mokytojų skaičius mažėtų. Pagrindinis žvilgsnis, aišku, turėtų krypti į pensijinio amžiaus pedagogus“, – sakė G. Steponavičius.

Anot jo, taupant mažiau lėšų bus pervedama mokyklų steigėjoms – savivaldybėms. Formaliai mokinio krepšelio dydis ir kitais metais išliks toks pats – 3,3 tūkst. litų. Iš viso mokinio krepšelio finansavimui kitais metais biudžete numatyta per 2 mlrd. litų.

delfi