Viešojo sektoriaus darbuotojai vienijasi ir reikalauja mokesčių ir valdymo reformų

2018-04-11

alt
Lietuvos medikų sąjūdis, Humanitarinių ir socialinių mokslų asociacijų sąjūdis, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija parengė bendrą kreipimąsi į visuomenę ir valdžios atstovus. Organizacijų atstovai kreipimąsi oficialiai pasirašė per balandžio 12 d., 11 val., naujienų agentūroje BNS vykusią spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo ir LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

 
Kreipimosi autoriai pabrėžia, kad Lietuvą ištikusi valstybės mažakraujystė. Dėl neteisingos ir prastai vykdomos mokesčių politikos viešasis sektorius finansuojamas nepakankamai. Kita esminė problema – valdymo skaidrumo stoka. Nukraujavęs viešasis sektorius negali žmonėms garantuoti pilnavertės sveikatos apsaugos, socialinių paslaugų ir gero išsilavinimo, kas savo ruožtu lemia didžiausius šiandieninius skaudulius – skurdą, nelygybę, emigraciją. Todėl kreipimąsi pasirašančios organizacijos reikalauja nebeatidėlioti ir įgyvendinti realią mokestinės sistemos pertvarką bei įdiegti aiškius skaidraus valdymo principus viešajame sektoriuje.
 
Kreipimusi taip pat pareiškiama, kad medikus, mokytojus, mokslininkus, socialinės apsaugos srityje dirbančius darbuotojus buriančios organizacijos vienija savo jėgas ir palaiko viena kitą siekiant pokyčių viešajame sektoriuje ir apskritai pačioje valstybėje.
 
 
LŠDPS inf.