Viena JAV mokykla mokiniams moka už lankomumą

2012-02-18

viena

Tai, kas skamba kaip mokinių svajonė, vienoje JAV mokykloje tapo realybe: mokykla Ohajo valstijoje moka pinigus mokiniams, kad jie dalyvautų pamokose, praneša agentūra AFP. Taip mokykla socialiai silpname Sinsinačio miesto kvartale nori sumažinti pamokų nelankančių mokinių skaičių, sakė mokymo įstaigos direktorius Ken Furrier.

„Pas mus yra daug mokinių, gaunančių blogus pažymius. Jų šansai baigti mokyklą yra maži“, – kalbėjo direktorius. Todėl tikimasi, kad iniciatyva pakeis jų požiūrį į mokslus.

Nuo pirmadienio 14–mečiai mokiniai kartą per savaitę gauna po 10 dolerių, jei nepraleidžia nė vienos pamokos, nevėluoja ir netrukdo dirbti kitiems. 16–mečiai jaunuoliai gauna po 25 dolerius. Dar penki doleriai pervedami į taupomąją sąskaitą.

Šiam projektui vienas privatus fondas skyrė 40000 dolerių.

Pernai minėtoje mokykloje tik 14 proc. moksleivių gavo mokyklos baigimo pažymėjimus. 170 mokinių lankomumo procentas buvo 77.

Jau pirmąją dieną projektas davė rezultatų. Pirmadienį mokykloje pasirodė 5 proc. daugiau moksleivių. „Jei kitą savaitę šis procentas bus 8, o vėliau – 10, mes būsime teisingame kelyje“, – džiaugėsi mokyklos direktorius.

ELTA