Viceministras V. Bacys: švietimas – ne vien profsąjungų interesas

2012-02-10

bacysv

Tęsiant pasirengimą įspėjamajam streikui, švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys pažymi, kad ministerija turi atsižvelgti ne tik į jų interesus. „Darbo grupės yra sudaromos tam, kad būtų išsakytos įvairios pozicijos, neįmanoma atsižvelgti tik į vienos pusės pozicijas. Sakykime, profsąjungos sako, kad nereikia mokytojų periodinės atestacijos, dalis dalykininkų asociacijų sako, kad periodinė atestacija yra būtina bent jau ekspertams metodininkams. Niekada taip nebuvo ir nebus, kad be išlygų yra priimami visi kažkieno pasiūlymai.

Tai yra natūralu, tai yra gyvenimiška. Švietimas nėra vien profsąjungų interesas, tai yra visos visuomenės interesas”, – ketvirtadienio vakarą dėstė V.Bacys.

„Mes ir toliau laikomės nuosekliai pozicijos, kad kviečiame profsąjungas į darbo grupę konkrečiai apsvarstyti konkrečius pasiūlymus. (…) Nemaža dalis pasiūlymų yra priimama, bet dalis pasiūlymų nėra visoms pusėms priimtini. Nes ministerija kalbasi ne tik su profsąjungomis, ministerija kalbasi ir su mokyklų vadovų asociacijomis, ir su dalykininkų asociacijomis, ir su tėvų forumu, ir panašiai”, – aiškino jis.

Pasak V.Bacio, reikalavimus dėstantys švietimiečiai kartais nesiūlo išeičių.

„Pasakyti, kad netinka krepšelio metodika, reiškia pasakyti, kad ji netinka, bet nepasakyti, kaip ją galima būtų keisti. Manau, kad yra neatsakinga nepasiūlius modelio atšaukinėti kažkokias metodikas. Dėl 18 kontaktinių valandų noriu dar kartą pabrėžti, kad ir dabar yra galimybė darbo sutartyje numatyti šituos dalykus ir mes esame paruošę aplinkraštį, kurį pateiksime visiems mokytojams ir mokyklų vadovams. Yra paruošta jau dabar medžiaga ir išsiuntę esame profsąjungoms ir Darbo inspekcijai. Dėl kvalifikacijos koncepcijos – tai yra tik koncepcija, tai yra tik projektas (…), esame sutarę, kad iki kovo 1 dienos mes laukiame jai pasiūlymų”, – teigė viceministras.

„Jeigu mes atidžiai skaitytume teisės aktus, tai taikymo komisija yra sudaroma su darbdaviu. Ministerija nėra darbdavys. Todėl mes ir sakome, kad mes negalime to vadinti taikymo komisija. Tai reikia vadinti darbo grupe”, – BNS ketvirtadienį sakė V.Bacys.

Parengta pabal BNS