Šventė mokytojams sugadinta – kaltų nėra

2013-01-02

kuciu-stalas-kucios-maistas-60321565

Dalis Vilniaus mokytojų penkias švenčių dienas alkani laukė, kol bankas įvykdys savivaldybės pavedimą ir sumokės jiems algas, rašo „Lietuvos žinios“.

„Jau prieš savaitę mokyklos vadovė perspėjo, kad iki švenčių atlyginimų galime nesulaukti. Penktadienį, gruodžio 21-ąją – paskutinę darbo dieną prieš Kalėdas, perspėjimas virto tikrove – mano sąskaita nebuvo papildyta. Taigi šiemet labai liesos buvo ne tik Kūčios, bet ir Kalėdos”, – šį trečiadienį guodėsi vienos sostinės mokyklos mokytoja Irmantė.

Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Petronis sakė: „Atlyginimai švietimo įstaigoms mokami kiekvieno mėnesio 4-10 dienomis, avansai – 20-25 dienomis. Tiems, kuriems avansas nebuvo išmokėtas 20 ir 21 dieną, bus išmokamas šiomis dienomis – šiandien ir rytoj. Be to, pažymėtina, kad atlyginimai mokytojams nevėluoja ir mokami laiku, išskyrus vienetinius atvejus, kai vėlavo iki 5 dienų dėl Finansų ministerijos kaltės. Todėl kompensacijų taip pat negali būti mokama.”

Tačiau susisiekus su mokytoja Irmante ketvirtadienį po pietų, pirmą oficialią darbo dieną po penkių dienų švenčių, LŽ išgirdo, kad jos sąskaita, esanti „Swedbank”, tebėra nepapildyta – algos vis dar nesulaukta. Iš kolegų ji sužinojusi, kad kiti tos pačios mokyklos mokytojai, kurių sąskaitos yra kituose bankuose, už gautas algas jau penktadienį drąsiai puošė šventinius stalus ir pirko dovanas.

AB „Swedbank” atstovas ryšiams su visuomene Saulius Abraškevičius LŽ paaiškino, kad pavedimas, atliktas vėlai paskutinę darbo dieną, kitą Lietuvoje esantį banką pasiekia tik kitą darbo dieną – po penkių nedarbo dienų.

Lietuvos žinios