Valgyklos darbuotojos vogė moksleivių maistą

2011-04-08

Žagarės (Joniškio raj.) gimnazijos valgykloje grobstytas moksleiviams skirtas maistas. Įtarimai pareikšti trims valgyklos darbuotojoms. Maisto produktai — automobilio bagažinėje

Antradienio ryte Joniškio rajono policijos pareigūnai Žagarės gimnazijos kieme sustabdė automobilį „Ford Galaxy“. Jį vairavo keturiasdešimt vienerių metų to paties miestelio gyventojas. Jo žmona dirba Žagarės gimnazijos vyr. virėja.

Automobilio bagažinė buvo prigrūsta įvairių maisto produktų. Policijos pareigūnai suskaičiavo net 43 įvairias pakuotes dešrelių, paukštienos, pieno produktų bei kitų mėsos gaminių.

Vairuotojas neneigė, kad jas neseniai į automobilį sukrovė žmona bei kelios jos bendradarbės. Maisto produktai buvo paimti iš gimnazijos valgyklos sandėlio.

Krovinys bei įtariami jo pagrobimu buvo atvežti į komisariatą. Žagarės gimnazijos vyr. virėja bei jai talkinusios kelios bendradarbės neneigė norėjusios pasisavinti moksleiviams skirtus maisto produktus, todėl po apklausų buvo išleistos į namus.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 183 straipsnio (turto pasisavinimas) pirmąją dalį.

Apie įvykį informuotas Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius. Jo darbuotojai išvyko į Žagarės gimnazijos valgyklą daryti inventorizacijos.

Dėl įvairių maisto produktų pasisavinimo įtarimai kol kas pareikšti trims valgyklos darbuotojos, tačiau ikiteisminį tyrimą atliekantys teisėtvarkos pareigūnai neatmeta tokios galimybės, kad jų gali būti ir daugiau.

Jau buvo dėmesio centre

Žagarės gimnazijos direktorius Virgilijus Kančelskis „Šiaulių kraštui“ vakar sakė, kad maisto produktų pasisavinimu įtariama vyr. virėja jų valgykloje dirba jau senokai. Valgyklą ne kartą yra tikrinusios įvairios žinybos, tačiau jokių rimtesnių nusižengimų bei pretenzijų nėra turėjusios.

Apie jos bei kitų valgyklų darbuotojų galimus maisto produktų grobstymus jokios informacijos ar oficialių pranešimų gimnazija nebuvo gavusi. Tačiau, pasak direktoriaus, tokios nuojautos būta, tad vyr. virėja ir jos kolegės buvo stebimos, bet „už rankos“ sučiuptos taip ir nebuvo.

Baudžiamojo kodekso 183 straipsnio (turto pasisavinimas) pirmoji dalis teismo pripažintiems kaltais numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų.

Šiaulių kraštas